Злом реєстрів та витік даних Резерв+
Дію всіх державних реєстрів припинено внаслідок наймасштабнішої зовнішньої кібератаки. Також Міноборони повідомило про технічний збій у мобільному застосунку "Резерв+", через який наразі не можна авторизуватись і скористатися функціями.
Нас більше цікавлять мобільний застосунок "Резерв+" і Державний реєстр прав на нерухоме майно та їх обтяжень. У цьому відео коротко та по суті розповім які наслідки можуть настати для громадян внаслідок їх злому.
А щоб ви могли захистити свої права на ВЛК, при спілкуванні з ТЦК, щодо Діагнозів ВЛК та при огляді водія драгером – замовляйте унікальні практичні ІНСТРУКЦІЇ: https://simutin.minisite.ai/pdf
РЕЄСТРИ НА ПАУЗІ
Наразі від офіційних осіб відомо лише те, що робота Державних реєстрів цивільного стану громадян, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також прав на нерухоме майно та їх обтяжень буде відновлена протягом двох тижнів. Час поновлення дії інших реєстрів, у тому числі мобільного застосунку "Резерв+" досі не визначено. Також немає чіткої інформації про витік та знищення критично важливих даних.
Спочатку казали, що дані з реєстрів вкрадені. Потім почали це заперечувати. Але експерти з кібербезпеки впевнені, в тому рахунку Костянтин Корсун, що персональні дані громадян, які містились у цих реєстрах вкрадені, а частина інформації з реєстрів знищена.
Коли, як обіцяють, за два тижні буде поновлено роботу та доступ до Державного реєстру прав на нерухоме майно та їх обтяжень, багатьох громадян, які будуть проводити угоди з нерухомістю, можуть чекати сюрпризи.
АРЕШТ НЕРУХОМОСТІ ТА ШАХРАЙСЬКА СХЕМА
Річ у тім, що всі угоди з нерухомістю та зміною власника підлягають нотаріальному посвідченню. Нотаріуси мають доступ до Державного реєстру прав на нерухоме майно та їх обтяжень і при оформленні угод з нерухомістю обов’язково перевіряють наявність обтяжень на нерухоме майно. Такими обтяженнями є застава та арешт.
Якщо об’єкти нерухомості заарештовано правоохоронними органами, то у реєстр вносяться дані про арешт та заборону на їх відчуження. Дуже багато об’єктів нерухомості перебувають у заставі. Зокрема, всі квартири, куплені в іпотеку, перебувають у заставі банків, які видали кредити на їхнє придбання та є власністю банків, доки не буде виплачено кредит.
Після того, як доступ цього реєстру буде відновлений, я не здивуюсь, коли з нього зникнуть відомості про арешт та заставу багатьох об’єктів нерухомості. А після їх продажу новим власникам, відомості про наявність обтяжень на об’єкт нерухомості знову з’являться у реєстрі. Але старий власник, який мав обтяження на нерухомість, отримає гроші та зникне, а банк або правоохоронний орган буде пред’являти права на об’єкт нерухомості вже новому власнику.До речі, така класична схема шахрайства дуже часто використовується з переданими у заставу транспортними засобами. Тому при оформленні угод з нерухомістю раджу більш ретельно перевіряти історію об'єкта.
ЧИ ЗЛАМАЛИ РЕЗЕРВ+?
Як пишуть ЗМІ, СБУ відкрила відповідне кримінальне провадження. За словами представника СБУ, за кібератакою стоять російські спецслужби, але розкривати всі деталі зараз не можна. На думку Служби, це була ретельно підготовлена атака і наразі спростовувати те, що відбувся витік даних, не можна, адже ще проводяться відповідні дослідження та експертизи.
Стосовно злому мобільного застосунку "Резерв+" я впевнений, що всі персональні дані користувачів є викраденими. Чому так вважаю? Тому що це лише мобільний застосунок і він не має таких ступенів захисту, як державні реєстри, які також зламали.
А тепер згадайте, як здійснювалась авторизація на "Резерв+"? Через систему BankID, тобто, щоб пройти авторизацію, у вас має бути рахунок та доступ до електронного кабінету або застосунку банку.
Таким чином внаслідок зламу мобільного застосунку "Резерв+", який інтегрований з системою BankID, сторонні особи отримують всі персональні дані, які громадянин надавав банку при оформленні банківської картки та доступ до банківського рахунку.
Крім того, мобільний застосунок "Резерв+" інтегрований з базою Міністерства оборони "Оберіг".
А тому заступниця Міністра оборони Черногоренко вже повідомила, що наразі неможливо оформити відстрочку від мобілізації через "Резерв+".
Збережіть мої контакти і звертайтесь, якщо потрібен адвокат або консультація.
Також читайте чи законні повістки на Viber.
Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.