м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
з 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

ЗЙОМКА ПОЛІЦІЯНТОМ НА МОБІЛКУ НЕЗАКОННА

 ПОЛІЦІЯНТОМ НА МОБІЛКУ НЕЗАКОННА

Суд НЕ ВИЗНАВ доказом долучене працівником поліції відео з мобільного телефону, а копія протоколу допомогла виграти у вкрай складній справі.

Далі – розкрию подробиці та поясню, чому слід обов’язково брати другий примірник протоколу.

Для цікавих – це Вишгородський районний суд, справа №363/581/23.

СУТЬ СПРАВИ

На водія склали протокол за повторне керування у стані сп’яніння. Тобто вліпили 34 000 грн штрафу та трирічне позбавлення права керування. Попри його пояснення, що авто стоїть припарковане біля його під’їзду поліціянти оформили матеріали за ст. 130 КУпАП, а події зафіксували на мобілку. Зверніть увагу, я не згадав за частину статті, бо далі почуєте як поліція підробила протокол.

СУД І АРГУМЕНТИ

Ознайомившись з матеріалами та відео, я зауважив, що відео знято на мобільний телефон, а протокол у матеріалах справи та копія протоколу водія – відрізняються одною цифрою, вірніше її відсутністю. В поліційному вказано ч. 2 ст. 130, а в копії водія – лише ст. 130.

Результат: суд визнав, що відео знято не на портативний відеореєстратор поліції, а на технічний засіб, характеристики якого відсутні у справі - що порушує вимоги законодавства. А також суд встановив, що після вручення копії протоколу водію, до нього внесли зміни: на пустому місті дописали ч. 2 ст. 130. Тобто вони підробили протокол і відправили матеріали до суду, сподіваючись, що все пройде. Але не так сталося, як гадалося.

ЗАВЖДИ БЕРІТЬ ЯКІСНУ КОПІЮ

Тож, по-перше – я раджу завжди брати копію протоколу, ніколи не відмовлятися його підписувати та зазначати зауваження.

А по-друге – вимагайте саме якісну копію, бо другий екземпляр, який вручається водію, майже не реально прочитати: він перебивається через копірку оригінала, текст розпливається і ти одразу згадуєш лікарські почерки.

А уявіть, що якби водій не забрав копію – то платив би 34 000 грн і 3 роки не кермував би.

Завжди дотримуйтеся порад, правил і не сідайте за кермо напідпитку.

Також читайте про умови законної перевірки документів.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.