м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
з 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

ЗАМІСТЬ ПОВІСТКИ – КРИМІНАЛЬНА СПРАВА

 ПОВІСТКИ – КРИМІНАЛЬНА СПРАВА

Ви вже чули про креативні підходи ТЦК до відправки повісток разом із квитанціями на комуналку, з вироком суду, повідомленнями про розшук і т. п., але новий підхід вас точно шокує.

Телефонує довірителька: «Щодо мого сина розпочато досудове розслідування», а на підтвердження відправили якусь бомажку. І це за умови, що син жодного разу не викликався до ТЦК, здобуває першу вищу освіту і йому лише 20 років!

Розберемося, як завжди – коротко і по суті, що це за бомажка і чому на це не варто реагувати.

ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

Погоджуся, це звучить досить грізно: «Про ухилення від виконання військового обов’язку та про включення інформації до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР)» і адресоване воно прокурору, начальнику поліції та громадянину. Ознайомитися з цим повідомленням можна в моєму телеграмі.

ПОМИЛКА?

Аж ніяк, адже подібні повідомлення – це вже не перший випадок. Бучанський РТЦК рясно засипає ними свої володіння на всі боки.

ЯК РЕАГУВАТИ?

Кожен по-своєму, бо то лише папірець. Я не хочу займати ваш час, читати купу літер, а зверну увагу лише на один абзац: «У відповідності до ст. 214 КПК України прошу вас (прокурора) внести відомості до ЄРДР та розпочати розслідування стосовно громадянина К., за ст. 336 КК України, бо він шляхом бездіяльності ухиляється від призову» і бла-бла-бла.

Ну, блін, загляньте хоч у Кримінальний кодекс: суб’єктивна сторона даного злочину проявляється у формі умислу, тобто умисному ухиленні від мобілізації, а не бездіяльності. Суб’єктом злочину є особа, яка відповідно до закону підлягає мобілізації, а це з 27 років. Не кажучи вже за обставини, коли саме він викликався та з яких причин не прибув і т. п.

Одним словом – набір грізних юридичних фраз, але позбавлених логіки, послідовності й сенсу. Хоча мушу визнати, що потрапляння такого паперу в руки пересічному громадянину введе його у неабиякий ступор, що фактично і відбулося з клієнткою.

Тож якщо ви десь знайдете подібне повідомлення, то вже знатимете як відрізнити справжній текст від «креативного».

Також читайте про альтернативну службу і мобілізацію.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.