ЯК ВІДКРИТИ СПАДЩИНУ ЗА КОРДОНОМ?

Часто запитують: 1) Ми виїхали за кордон, а в нас помер родич. Як відкрити спадщину і куди подавати заяву? 2) Коли повернемося в Україну – ми вступимо у спадок, навіть якщо вчасно не подали заяву на спадщину?
До вторгнення заява про відкриття спадкової справи подавалася нотаріусу виключно за місцем смерті спадкодавця. Зараз – будь-якому нотаріусу на території України.
ВАШІ ДІЇ
Варіант 1 – Написали заяву, обрали нотаріуса, переконалися, що він працює, наприклад, зателефонувавши. Попередньо обговорили умови – і відправили заяву поштою, з повідомленням про вручення та описом документів, але ваш підпис повинен бути нотаріально завірений.
Варіант 2 – Звернутися до нашого консульства та подати заяву.
ЩО ЦЕ ДАЄ?
Відповідаю на друге питання. Якщо направите заяву, тоді легко встановите додатковий строк на прийняття спадщини, навіть якщо нотаріус не отримає вашу заяву та не відкриє спадщину. Тобто у вас буде неспростовний доказ своєчасного звернення, в суді не буде проблем із доказуванням того, чому не звернулися вчасно – ви гарантовано вступите у спадок. У випадку пропуску строку на прийняття спадщини у зв’язку з перебуванням за кордоном – долю вашого спадку вирішуватиме суд.
У ЧОМУ ПЕРЕВАГА?
Написати заяву та відправити поштою лист – впораєтеся за годину. Та це дозволить вам зберегти вагони часу на судову тяганину і кілька тисяч доларів витрат.
Також читайте, що робити, якщо проґавили спадщину, бо не знали про смерть спадкодавця.
Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.