м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
з 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

ЯК УСПІШНО ОФОРМИТИ ВІДСТРОЧКУ В ТЦК

 УСПІШНО ОФОРМИТИ ВІДСТРОЧКУ В ТЦК

Якщо ви пішли в ТЦК і гадаєте, що вам роз’яснять підстави за яких ви не підлягаєте мобілізації – ЗАБУДЬТЕ. Якщо ви прийшли в ТЦК впевнені, що вам оформлять відстрочку – не ФАКТ.

Розбираємося, як правильно з’явитися в ТЦК, щоб не виникало проблем ні під час подачі документів на відстрочку, ні під час проходження ВЛК.

ПІДГОТОВКА

Перегляньте ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», чи є у вас підстави, за яких ви не підлягаєте мобілізації. Наприклад, у зв'язку з інвалідністю дружини або якщо батьки мають інвалідність 1 чи 2 групи та завчасно підготуйте оригінали документів із копіями.

Складіть заяву про надання відстрочки посилаючись на зазначені документи. Якщо ви маєте певні хвороби та проходили лікування, обов’язково приготуйте виписки з історії хвороби та заяву з вимогою долучити їх до особової справи при проходженні ВЛК.

ПОДАЧА ДОКУМЕНТІВ

Прибувши в ТЦК обов’язково зареєструйте заяву. Не віддайте, а зареєструйте, щоб на заяві поставили відмітку про її отримання. Для чого?

Бо дуже часто працівник ТЦК говорить, що це не є підставою для відстрочки, повертає заяву без реєстрації та направляє на ВЛК. Або ж хитрує і каже, що віддасте документи після проходження ВЛК.

Але після проходження ВЛК вам одразу вручають мобілізаційне розпорядження і далі вже все. Ви не зможете на етапі оновлення облікових даних підтвердити, що у вас були обставини для відстрочки і вам доведеться йти до суду. І якщо не доведете, що повідомляли ТЦК про наявність підстав для відстрочки саме тією відміткою на заяві, про яку говорив, то шансів виграти справу НЕ БУДЕ.

Аналогічна ситуація з проходженням ВЛК. Наприклад, за виписками з історії хвороби ви точно обмежено придатні або ж непридатні, а комісія визнала вас придатним. Ви подали скаргу до центрального ВЛК, пославшись на виписки з історії хвороби, а у відповідь: нічого не знаємо, нічого не бачимо, у справі виписки відсутні. Тепер ви зрозуміли, чому так важлива заява з відміткою.

Це ваш єдиний і найголовніший ДОКАЗ.

Фінальна порада: ніколи не передавайте оригінали документів представнику ТЦК – будуть шантажувати, скажуть, що повернуть після проходження ВЛК.

Також читайте як скасувати штраф ТЦК.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.