Як ТЦК маніпулює щодо повісток
Повістки про виклик до ТЦК з метою мобілізації прирівнюються до судових повісток та повісток про виклик для розгляду адміністративної справи. Ви вже чули свіжу неоднозначну заяву від працівників ТЦК? Останні, зокрема, чомусь серйозно та впевнено про це стверджують як під копірку.
І знаєте, що? Це чистої води маніпуляція, яка можлива лише завдяки юридичній необізнаності населення.
Тому далі як завжди, коротко і по суті, розберемо:
Чи дійсно повістки до ТЦК прирівнюються до судових?
Чи є законним заочний розгляд справ без участі особи?
Та чи є шанси оскаржити заочну постанову ТЦК?
А щоб знати як захистити свої права: 1) при спілкуванні з ТЦК, 2) під час проходження та оскарження ВЛК та 3) при Огляді Водія на стан сп'яніння – замовляйте унікальні практичні ІНСТРУКЦІЇ за посиланням: https://simutin.minisite.ai/pdf
Також пропоную підписати зі мною особистий договір про цілодобову юридичну підтримку, з можливістю супроводження та виїзду в ТЦК, поліцію або суди.
МАНІПУЛЯЦІЯ ТЦК ЧИ ЗАКОННА НОРМА?
Ось це повістка про виклик до ТЦК. Порядок її надсилання регулюється Постановою Кабміну № 560 від 16.05.2024 року. Вона вважається врученою навіть у випадку, якщо особа особисто її не отримувала.
А це – повістка про виклик для розгляду справи особи, яка порушила законодавство про мобілізацію, встановлена Кодексом про адміністративні правопорушення.
Відповідно до статті 268 КУпАП:
«Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Без відсутності особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи».
Тож це дві різні повістки, які не мають нічого спільного між собою та регулюються різними законами.
ЧОМУ ПОДІБНЕ ПРАКТИКУЮТЬ У ТЦК?
Постанову Кабміну прописали таким чином, що повістка про виклик до ТЦК вважається врученою, навіть якщо ви її не отримували, але повістка для розгляду адміністративної справи і не важливо якої – про порушення правил військового обліку чи іншої – регулюється КУпАПом і вважається врученою лише особисто.
З цього випливає обов’язок ТЦК належним чином повідомити особу про дату розгляду стосовно неї справи про адміністративне правопорушення накладення штрафу.
Тобто не можна притягнути особу до відповідальності за статтями 210 та 210-1 КУпАП, якщо повістка про виклик до ТЦК для розгляду адміністративної справи не надсилалась та особисто не вручалася.
Відповідно інформацію про вчинення вами адмінправопорушення не мають права вносити до бази «Оберіг» до того часу, поки ТЦК не винесуть постанову у справі про адмінправопорушення з дотриманням вимог статті 268 КУпАП.
На практиці ж відбувається все навпаки. ТЦК розраховує на правову необізнаність громадян, а тому у 99% не надсилає повістки про виклик для розгляду справи та розглядають справу заочно.
А це є прямим порушенням закону.
А ЩО КАЖУТЬ ПРО ЦЕ СУДИ?
Судова практика у справах ТЦК однозначна: розгляд справи за відсутності особи, яку належним чином не повідомили про дату розгляду, є безумовною підставою для скасування постанови про притягнення до відповідальності.
Тому такі заочні постанови ТЦК та накладені штрафи скасовуються судами майже у всіх випадках. Саме тому через Верховну Раду намагаються пропхнути зміни до КУпАПу, щоб узаконити заочні штрафи. Хто не дивився вказане відео – раджу переглянути.
ВИСНОВКИ
Порядок вручення повісток про виклик до ТЦК з метою мобілізації та про виклик для розгляду адміністративної справи або до суду регулюється різними законами та між собою не прирівнюється.
ТЦК зобов’язаний належним чином повідомити особу про розгляд стосовно неї справи про адміністративне правопорушення та не має права розглядати справи заочно.
Якщо постанова про притягнення за статтею 210-1 КУпАП винесена заочно та від ТЦК не надходила повістка про виклик для розгляду справи, таку постанову треба оскаржувати та скасовувати у судовому порядку як незаконну.
Збережіть мої контакти: (067) 287-00-44 і звертайтесь, якщо потрібен адвокат або консультація.
Також читайте - Перші заочні штрафи ТЦК – отримано.
Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.