м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
з 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

Як діяти у небезпечних ситуаціях на дорозі: реальні кейси та поради адвоката

 діяти у небезпечних ситуаціях на дорозі реальні кейси та поради адвоката

От скажіть, ви стикались хоч раз із автохамами або такими собі пупами землі?

Тими, хто полюбляє свою правоту довести за допомогою кулаків на дорозі або за інших побутових обставин? Роблять вони це зухвало, притискають ваше авто, блокують, вибігають і починають з піною в роті пояснювати, які вони круті, а біцепс, як футбольний м’яч. Дуже часто подібні ситуації відбуваються прямо на трасах і закінчуються бійками, при чому хам може отримати стусани та серйозно постраждати. А через деякий час ви дізнаєтеся, що відносно вас відкрито кримінальне провадження, це при тому, що правота за вами.

Нерідко аналогічні ситуації виникають і в побуті, коли певна категорія осіб, яких дратують люди довкола та які вважають, що їм можна і треба лізти в чужі справи, починають розпалювати конфлікт із дріб’язкової ситуації. Наприклад, підлітки дуже гучно слухають музику та кричать або пробігли по клумбі.

Все стартує з усної суперечки, в якій кожен учасник править своєї. Але якщо ніхто нікого не переконав, що правий саме він, тоді конфлікт нерідко переростає в бійку, після чого один із дратівливих дядьків потрапляє в лікарню, а ви – на лаву підсудних.

За 25 років роботи з кримінальними справами запримітив цікаву особливість таких «скандалістів». Знаєте яку? Вони мовчки, піджавши хвоста, біжать скаржитися на вас у поліцію!

Тож далі, не зовсім коротко, але по суті, розглянемо дві ситуації, в яких все вийшло за рамки розумного та дійшло аж до суду – реальні кейси з моєї адвокатської практики. Та з’ясуємо як треба діяти у конфліктних ситуаціях, щоб потім змогти захистити себе та притягти винного до відповідальності та компенсацій, не давши йому звалити все на вас.

А кому цікаво придбати мої унікальні інструкції як правильно проходити ВЛК та спілкуватися з ТЦК – переходьте за посиланням: https://simutin.minisite.ai/pdf

Також підписуйте зі мною особистий договір про цілодобову юридичну підтримку, з можливістю супроводження та виїзду в ТЦК, поліцію або суди.

СПРАВА ПЕРША АБО ДЗЕРКАЛЬНА БИТВА ВОДІЇВ

Два водії під час зустрічного руху на вузькій дорозі не пропустили один одного та проїхали майже впритул, внаслідок чого на одному з автомобілів збилося дзеркало. У цій ситуації, водій, якому збили дзеркало мав такі варіанти дій: вийти з машини поправити дзеркало та поїхати далі або, якщо це для нього принципово, зателефонувати в поліцію та повідомити про порушення другим водієм правил дорожнього руху. Номер автомобіля порушника є, тож нехай поліція розбирається.

І як же вчинив цей водій? Замість викликати поліцію, він у нападі люті розвернувся та почав наздоганяти іншого водія. Коли наздогнав, то виїхав перед ним, чим змусив зупинитися. Тоді підбіг до нього та через прочинене вікно почав смикати за одяг, бити в обличчя та відчиняти дверцята, щоб витягнути водія з машини.

Проте водій, на якого напали, почав відбиватись і виявився сильнішим за нападника. Він вийшов з авто і, захищаючись, декілька разів вдарив того, після чого сів і поїхав. Нападник одразу звернувся до поліції із заявою про побиття, а також поїхав до лікарні, де зафіксував синці та навіть намагався імітувати нервовий зрив, щоб лягти на стаціонарне лікування. А водій, на якого напали першим, вважав, що інцидент вичерпаний, тому отримані від нападника тілесні ушкодження не зафіксував. І дуже здивувався, коли через два місяці його несподівано викликали у поліцію та повідомили про підозру в умисному заподіянні легких тілесних ушкоджень.

А вже за два дні слідчий скерував кримінальне провадження до суду, не прийнявши аргументи про те, що той захищався від протиправних дій. Адже цей водій до поліції із заявою про напад не звернувся й отримані від нападника синці та садна не задокументував, а отже доказів нападу на нього немає.

СПРАВА ДРУГА АБО НАФІГ ІЗ КЛУМБИ, ДІВЧАТА

Друга ситуація з практики: молода компанія розважається на вулиці, дівчата забігли на клумбу. Небайдужий до цього чоловік, що проходив повз, зробив зауваження і накричав на дівчат. Один з хлопців почав із чоловіком сперечатися. Тоді цей чоловік підходить до хлопця та обурений тим, що з ним сперечаються, штовхає та б'є хлопця у тулуб та в обличчя. Хлопець, захищаючись, силою відштовхує нападника, але той не втримав рівноваги та впав і вдарився головою об асфальт. Отримав струс мозку та тиждень пролежав у лікарні.

У цій ситуації слідчій також не став розбиратися у першопричинах конфлікту та отримання потерпілим тілесних ушкоджень і вліпив хлопцю найважчу статтю – умисне заподіяння тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості.

Наразі в обох випадках ми доводимо в суді протиправну поведінку самих потерпілих та право на необхідну оборону осіб, які зазнали від них нападу.

ЯК ПРАВОМІРНО ДІЯТИ, ЯКЩО ВИНИКЛА ПОДІБНА СИТУАЦІЯ?

ПО-ПЕРШЕ, поки суперечка не дійшла до бійки, одразу викликайте на місце події поліцію. Сам факт дзвінка до поліції та перспектива її приїзду вже охолодять нападника. Отже, метою агресивної людини є цілеспрямоване провокування конфлікту та доведення своєї правоти саме за допомогою фізичної сили, а не тривала розповідь поліції про те, що у нього начебто склалося дзеркало на автомобілі або дівчата, бачте, бігали по чужій клумбі.

Навіть якщо викликана поліція визнає вас винуватим у порушенні ПДР, що, до речі, також буде потрібно довести в суді належними доказами, то сплатити 800 грн штрафу краще, ніж ситуація, коли конфлікт з автохамом переріс у бійку і вас можуть судити за вчинення кримінального злочину. Адже в останньому випадку крім можливого отримання судимості, ви ще й втратите безліч нервів, часу та коштів. А потерпілі нападники ще й вимагають відшкодувань за лікування та моральні збитки.

ПО-ДРУГЕ, якщо ви рухаєтесь в автомобілі та з вами трапляється подібний випадок, у вас повинен бути включений відеореєстратор, щоб зафіксувати, що не ви є ініціатором нападу та бійки і що першим образили та вдарили саме вас.

Якщо разом з вами є члени родини або знайомі, вони повинні все фільмувати на телефон, який, у випадку відкриття кримінального провадження, буде доказом як протиправних дій нападника, так і здійснення вами необхідної оборони.

ПО-ТРЕТЄ, якщо у подібних конфліктах вам заподіяли тілесні ушкодження – негайно звертайтесь до поліції та вимагайте направлення до судово-медичного експерта, щоб усе належно зафіксувати. Не чекайте, коли це зробить нападник.

ВИСНОВОК

Пам'ятайте, що потерпілим буде той, хто перший звернувся із заявою про заподіяння тілесних ушкоджень до поліції!

МОРАЛЬ: краще уникайте таких «скандальнутих» на дорозі. Бо інакше, хоч ви й будете праві, але отримаєте стільки проблем на свою голову, що вже й не раді будете такій правоті.

Ну, а якщо вже вирішили діяти принципово та захищатися – тоді одразу вмикайте відеореєстратор та першими дзвоніть і подавайте заяву до поліції.

А за потреби – замовляйте юридичну онлайн-консультацію.

Також читайте про те, як не попастися водію на нову уловку поліції.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.