м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
з 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

ВІДІРВАЛО НОГУ, але ІНВАЛІДА ВІЙНИ НЕ ОТРИМАЄТЕ: ЧОМУ?

 НОГУ, але ІНВАЛІДА ВІЙНИ НЕ ОТРИМАЄТЕ ЧОМУ

Це реальна історія мешканця села Русанів, що на Броварщині, сім’ї Хамбірів. Під час бойових дій в їхній будинок влетів снаряд і молодому Богдану (невійськовому) відірвало ногу та покалічило іншу. Його батько, Юрій, ледве доставив сина до лікарні, де хлопцю відрізали праву й ледве зберегли ліву ногу. В лікарні зробили запис: мінно-вибухові травми.

Коли я почув розповідь батька про те, що у висновку МСЕК написана причина травми: «загальне захворювання» й побачив його розпач від такого несправедливого запису – я НЕ ПОВІРИВ. Адже від висновку залежить надання хлопцю статусу інваліда війни. Це дає незначні переваги у пільгах та пенсії.

І, мабуть, як і більшість людей, я вважав, що передбачена якась одноразова виплата, а насправді виявилося, що я – наївний ЮРИСТ.

Як гадаєте, на кого я одразу покотив БОЧКУ? Все вірно: на лікарів. Доки не почитав постанову й не зловив себе на думці: що я, досвідчений адвокат, але дав прояв емоціям, не перевіривши ФАКТИ.

Так от, у постанові КМУ №1317 від 03.12.2009 року у пункті 26 затвердженого положення прописано, що цей статус можна отримати, якщо поранення одержані у період Другої світової війни та повоєнний період; на території проведення АТО до 1 грудня 2014 р., а з 1 грудня 2014 р. – на території проведення АТО із здійснення заходів забезпечення національної безпеки і оборони.

Підкреслю, що я скоротив цитований пункт аби викласти СУТЬ.

ВИСНОВКИ

Сьогодні до Положення просто НЕ ВНЕСЕНІ зміни щодо поранення й каліцтва внаслідок бойових дій на всій території України після 24.02.2022 року.Комісія якби і захотіла написати причину: «мінно-вибухова травма» – все одно не може цього зробити внаслідок обмеження дії постанови.Не знаю, зрада це чи ні, але впевнений, що НЕСПРАВЕДЛИВІСТЬ потрібно ВИПРАВЛЯТИ.

Як адвокат – зараз не можу нічого вдіяти для батька й хлопця, але якщо ВИ посприяєте поширенню цього відео, щоб на проблему звернули увагу – то розголос допоможе сотням інших постраждалих.

Також читайте про 15 млн – для сімей загиблих вояків ЗСУ.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.