«УЗАКОНЕНІ» ОБЛАВИ З ПЕРЕВІРКИ ДОКУМЕНТІВ ЧОЛОВІКІВ
Чули про скандальне розпорядження Хмельницької комендатури? ВЦА надала право військовим перевіряти документи громадян. БУДЬ-ДЕ.
З’ясуймо для чого його прийняли, що за цим стоїть та які це матиме наслідки для людей.
Не гайте часу: підпишіться на мій телеграм https://t.me/advokatsimutin – буде цікаво.
ЗАКОННІСТЬ
СУТЬ: доки не врегулюють питання перевірки документів, вручення повісток, затримань і т. п. на рівні Закону – подібні розпорядження виглядатимуть, як звичайне ПРИЧІСУВАННЯ. Тобто формальне надання законності юридично НЕЗАКОННИМ діям представників ТЦК.
ЗУ «Про правовий режим воєнного стану» встановлено порядок надання повноважень військово-цивільним адміністраціям (ВЦА) щодо права перевірки документів на підставі постанови Кабміну №1456 від 29.12.2021 р.
У законі прописали відсильну норму, яка відправляє нас до постанови Кабміну, де зазначено 7 підстав для перевірки документів. Вони, до речі, ідентичні підставам, визначених у ст. 32 ЗУ «Про Національну поліцію», крім однієї – це порушення особою заборон на певній території: та ж сама комендантська година, продаж і розпивання алкоголю і т. п. Маю відео про підстави перевірки документів поліцією – раджу переглянути, а в телеграмі ще й залишу вам скриншоти для зберігання.
Розібралися для ЧОГО прийняте, а що ж за цим СТОЇТЬ?
Відповідь: формальне надання законності РЕАЛЬНИМ незаконним діям представників ТЦК. Відбувається ЗЛОВЖИВАННЯ повноваженнями, бо у розпорядженні вказуватимуться особи, які УПОВНОВАЖЕНІ на перевірки документів. А серед таких, якимось дивом, будуть і представники ТЦК.
НАСЛІДКИ
Просто уявіть: до вас скрізь і неодноразово підходитимуть представники ТЦК, військові, поліціянти, СБУ – тобто уповноважені особи й вимагатимуть документи. Якщо до цього документи мали право вимагати виключно поліціянти, то зараз вже і ТЦК зможуть. А після пред’явлення документів, що ви отримаєте? Все вірно – ПОВІСТКУ або АВТОЗАК.
Та пам’ятайте, що НІХТО з перелічених осіб не має права безпідставно перевіряти у вас документи, наприклад, із формулюванням, що «у нас воєнний стан», а потім виписувати повістку. Про це також маю відео та дописи.
Залишається питання: чи варто брати повістку та йти до ТЦК, якщо її виписали на коліні? Поговоримо у наступній публікації.
Також читайте про «розвод» із доставленням у військкомат.Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.