ТЦК дозволено затримувати на три доби

А ви знали, що ТЦК має право затримати на три доби? Вчора вся країна чула свідомо маніпуляційні заяви та перекручування заступниці Київського міського ТЦК щодо правомірності затримання на три доби?
Дивимося
коротенький виступ на одну хвилину.Тож далі коротко та по суті розберемо чи відповідають такі твердження чинному законодавству, чи ж це свідома маніпуляція, щоб чинити беззаконня.
СВІДОМЕ ПЕРЕКРУЧУВАННЯ ФАКТІВ
Розберемо за цитатами:
«Адміністративне затримання громадян за порушення правил військового обліку може тривати до трьох годин».
«Якщо громадянин чинить непокору з застосуванням фізичного впливу, термін такого затримання може тривати три доби. Якщо ми говоримо про ті ролики, коли люди, як здається громадськості, насильно поміщаються у транспортні засоби, то якщо розбирати повною картиною – це була непокора, адміністративний протокол про затримання».
У процитованих фрагментах свідомо не договорюють та перекручують.
Чому?
Згідно з пунктом 54 постанови Кабміну № 560, якщо група оповіщення встановила, що громадянин порушує правила військового обліку і відмовляється прослідувати до ТЦК, то поліцейський, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до ТЦК.
Акцентую, що проводити адміністративне затримання та доставлення до ТЦК має право лише працівник поліції, який входить до складу групи оповіщення.
Тобто, якщо у групі оповіщення немає працівника поліції, а діють лише працівники ТЦК, то вони НЕ МАЮТЬ ПРАВА затримувати та примусово доставляти до ТЦК.
ПОРЯДОК ЗАТРИМАННЯ І ДОСТАВКИ ДО ТЦК
Пункт 54 постанови 560 чітко визначає, що адмінзатримання та примусове доставлення до ТЦК поліцейський здійснює не за власним розумінням, а відповідно до вимог статей 261 і 262 КУпАП.
Обов’язково складається протокол затримання, повідомляються родичі та центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги або захисника.
Зі своєї практики та практики колег скажу, що ніколи не бачив, щоб поліцейські складали протоколи затримання, тим більше повідомляли про затримання та доставлення до ТЦК їхніх родичів та викликали їм адвокатів з Центру надання правової допомоги.
Якщо вам відомі випадки складання протоколів – напишіть у коментарях під відео на ютуб, чесно, дуже хочу зустріти такі випадки та оскаржити.
Отже, закон не дозволяє працівникам ТЦК затримувати чоловіків на вулицях та у громадських місцях. Таке право мають лише працівники поліції.
Але на пресконференції заступниця начальника Київського ТЦК взагалі про це не каже. Вона не уточнює, хто може затримувати та чому це не можна здійснювати спротив працівникам ТЦК, якщо вони не уповноважені проводити адміністративне затримання.
З її відповіді можна зробити висновок, що працівники ТЦК мають право без участі поліції самостійно проводити затримання та доставлення громадян до ТЦК і це нібито законно.
А щоб ви могли захистити свої права на ВЛК, при спілкуванні з ТЦК, щодо Діагнозів ВЛК та при огляді водія драгером – замовляйте унікальні практичні ІНСТРУКЦІЇ: https://simutin.minisite.ai/pdf
Також є можливість підписати особистий договір про цілодобову юридичну підтримку, з можливістю супроводження та виїзду в ТЦК, поліцію та суди.
Але то все тухне й мліє перед іншим питанням, яке стосується строків адміністративного затримання.
СТРОКИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ЗАТРИМАННЯ
Відповідно до закону адміністративне затримання може тривати не більш як три години.
Але якщо особа вчинила злісну непокору законному розпорядженню або вимозі військовослужбовця, то її може бути затримано на строк до трьох годин, а в необхідних випадках для встановлення особи або з’ясування обставин правопорушення – до трьох діб.
Таким чином заступниця начальника Київського ТЦК тут також недоговорює, оскільки до трьох діб можна затримати виключно у двох випадках:
- для встановлення особи;
- для з’ясування обставин правопорушення та складення протоколу за вчинення злісної непокори за статтею 185 КУпАП.
Стаття 185 передбачає адміністративну відповідальність за злісну непокору законному, наголошую: законному розпорядженню або вимозі поліцейського чи військовослужбовця.
Тобто, якщо особа військовозобов'язаного встановлена, він не може бути затриманий до трьох діб без складання протоколу за статтею 185.
А якщо протокол про вчинення злісної непокори працівникам ТЦК складений, то він повинен бути направлений для розгляду до суду.
А в судовому засіданні буде можливість перевірити чи діяли працівники ТЦК при затриманні військовозобов'язаного у встановленому законом порядку і чи були законними їхні вимоги та розпорядження.
Практика розгляду аналогічних справ за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського дуже багата і не на користь останніх.
Як не парадоксально, але буде краще, якщо на затриманих складатимуть протоколи за непокору працівникам ТЦК. Зараз «бусифікований» чоловік фактично позбавляється волі та не може довести вчинення щодо нього незаконних дій з боку працівників ТЦК. А розгляд протоколу за вчинення злісної непокори у суді буде шансом дослідити відповідність дій працівників ТЦК вимогам закону та довести їхню протиправність.
ВИСНОВКИ
- Адміністративне затримання та доставлення до ТЦК та СП можуть здійснювати тільки поліцейські у складі групи оповіщення.
Якщо у складі групи оповіщення немає поліцейських, тоді працівники ТЦК не мають повноважень самостійно здійснювати самостійно адміністративне затримання особи та доставлення її до ТЦК.
Затримання громадянина поліцейським без складання протоколу про затримання або затримання громадянина працівниками ТЦК – це порушення закону. У таких випадках треба користуватися правовою допомогою адвоката й оскаржувати протиправність затримання у суді.
Збережіть мої контакти: (067) 287-00-44 і звертайтесь, якщо потрібен адвокат або консультація.
Також читайте Що робити, якщо прийнято незаконне рішення ТЦК?
Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.