м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
24 години на добу
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

ТРИ ПОВІСТКИ І ВИРОК

 ПОВІСТКИ І ВИРОК

Питання підписника: «Читав на сайті безоплатної правової допомоги, що за рік можна не з'явитися три рази по повістці на уточнення даних або ВЛК, після чого настає кримінальна відповідальність. Це справді так?».

Не зовсім. Є тільки три можливих варіанти притягнення до кримінальної відповідальності, про які розповім, як завжди, максимально коротко та по суті.

ВАРІАНТ 1. ПИТАННЯ ПІДПИСНИКА

Формальне звернення ТЦК до поліції із заявою, що такий-то громадянин тричі не з’явився по повістках, просто проігнорують. Але якщо до заяви долучать корінці повістки, рапорти, пояснення, якісь акти відмови і т. п., то, ймовірно, відкриють кримінальне провадження.

Тобто чекати браслетів на руки та смугасту сорочку? Ні, слідчому ще доведеться довести, що саме ви отримали повістку та навмисно ухилялися від призову. А це – проведення почеркознавчої експертизи для ідентифікації підпису, якщо ви заперечуєте автентичність вашого автографа, встановлення обставин, за яких отримана повістка, допит свідків, а це переважно працівники ТЦК чи поліціянти, свідчення яких сумнівні, та безліч інших дрібниць.

Перспективність подібного способу наближена до НУЛЯ. Адже поліціянти все ж таки не мазохісти, і не перероблятимуть купу роботи, розуміючи, що то все в нікуди. Це моя відповідь на основне питання підписника.

ВАРІАНТ 2. ДВІЧІ ПРИТЯГЛИ ЗА СТ. 210 – 1 КУпАП.

Це порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Що це означає? Якщо начальник ТЦК двічі притягнув вас до адмінвідповідальності та ви не оскаржили і не скасували його постанови в суді – тоді вже варто приміряти браслети та смугасту сорочку. Бо в такий спосіб встановлюється так званий преюдиційний факт, тобто факт вашої умисної неявки по повістці, який ви не оспорювали та який вже не підлягає доказуванню. Тобто слідчому не потрібно буде доводити обставини отримання вами повістки, проведення почеркознавчої експертизи і т. п. У нього на руках вже будуть докази, тобто постанови.

Чому ж обов’язково двічі? Бо це ПОВТОРНІСТЬ, тобто вчинення порушення два і більше рази та СИСТЕМНІСТЬ, тобто ви вчиняли правопорушення систематично та з умислом на ухилення від мобілізації.

Раніше я більш детально розкривав тему з постановами в цій публікації.

СПОСІБ 3. ВЛК

Якщо після проходження ВЛК і вручення повістки на відправку ви без поважних причин не являєтеся у визначену дату та час до ТЦК, то визнання винним за ухилення від мобілізації майже гарантоване.

Також читайте про випадок: замість повістки – кримінальна справа.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.