м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
24 години на добу
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

СТУДЕНТІВ НЕ МОБІЛІЗУЮТЬ

 НЕ МОБІЛІЗУЮТЬ

Сергій Рахманін (член комітету ВРУ з питань нацбезпеки й оборони) в інтерв’ю «Українській правді» озвучив новину, що студентів, які вже вступили до закладів вищої освіти, незалежно від віку не мобілізують. Адже це суттєво нічого не змінить і не можна ігнорувати Конституцію, яка забороняє зворотну дію закону. Тобто він не уявляє, як можна відкрутити це назад та заборонити тим людям, які вже вступили, навчатися.

Вважаю подібну заяву серйозним здобутком. Адже це один із небагатьох депутатів, думку якого поважають, цінують та прислухаються.

Також він озвучив цікаву інформацію щодо зменшення граничного віку мобілізації та як наповнювалася база «ОБЕРІГ».

Про все, як завжди, коротко і по суті.

СТУДЕНТІВ МОБІЛІЗУЮТЬ?

Якщо це озвучив Рахманін, значить в одному з найголовніших комітетів ВРУ точаться серйозні дискусії щодо можливості скасування подібної підстави для відстрочки. Але навіть якщо знайдуть прийнятний варіант і проголосують за зміни, то це точно не стосуватиметься тих студентів, які вже вступили.

ЯК ФОРМУВАВСЯ «ОБЕРІГ»

Бралися паперові носії та вручну вбивалася інформація, тому – це дуже приблизний реєстр, який наповнений на 90 % і не взаємодіє з базами інших міністерств.

Хоча нам звідусюди чиновники розповідають, що «Оберіг» буде синхронізований з більшістю міністерських баз. А ті просто банально не хочуть ними ділитися. От де правда?

ЧИ ЗМЕНШАТЬ МОБІЛІЗАЦІЙНИЙ ВІК?

Закон, який дозволяє мобілізувати з 25 років, ще не підписаний. Тому все буде залежати від інтенсивності бойових дій та наявної інформації в базі «Оберіг», яка дозволить розрахувати мобілізаційний ресурс.

Також читайте про прогнози щодо законопроєкту стосовно студентів.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.