м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
з 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

Штрафи та ВЛК не оскаржити

 та ВЛК не оскаржити

Дві новини з інтервалом в один день. Депутати ВРУ з комітету правоохоронної діяльності погодили законопроєкт про право ТЦК накладати заочні штрафи. Також з 1 квітня всі постанови ВЛК будуть в електронному форматі.

Що між ними спільного? А те, що штраф і постанови ВЛК оскаржити буде неможливо. Тож у квітні гайки закрутять майже до кінця, чи вже й без приставки майже.

У цій публікації коротко та по суті розповім про ці нововведення та їхні наслідки.

УЗАКОНЕННЯ ЗАОЧНИХ ШТРАФІВ ТЦК

ПЕРША НОВИНА: Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував прийняти в цілому законопроєкт 12093, який спрощує механізм притягнення до відповідальності за статтями 210 та 210-1 КУпАП, тобто за порушення правил військового обліку та законодавства про мобілізацію.

Прийнятим в першому читанні законопроєктом пропонувалося, щоб ТЦК розглядали адміністративні справи та накладали штрафи від 17000 до 25500 грн у заочному порядку. Тепер його доопрацювали, прийняли на комітеті і готують до другого читання та прийняття у цілому. Тож найближчим часом, точно за пару тижнів винесуть на головування в Раду.

Поясню чому цей закон унеможливить оскарження штрафів. Наразі 90% усіх справ про порушення правил військового обліку ТЦК і так розглядають заочно, тобто не викликаючи особу. А справи за неявку по надісланій повістці ТЦК розглядають заочно 100%.

Але такий заочний розгляд без належного сповіщення та виклику особи для розгляду справи – являється незаконним та є залізобетонною підставою для скасування судом, про що вже не один раз повідомляв на своєму ТГ-каналі та записував відео.

У статті 268 КУпАП прямо зазначено, що справа про адміністративне правопорушення повинна розглядатись у присутності особи. Без участі справа може бути розглянута лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи.

На практиці це виглядає так: перед тим як розглянути справу та накласти штраф, ТЦК зобов’язаний надіслати громадянину рекомендованим листом повістку та повідомити про час і дату розгляду справи.

Також надається право під час розгляду справи користуватися правовою допомогою адвоката, надавати пояснення та подавати докази.

Якщо ж ТЦК розглянули справу з порушенням цього порядку, то такі постанови та накладені за ними штрафи завжди скасовувались судами з підстав порушення визначеного законом порядку розгляду справ.

Тож ця лазівка зачиняється і постанови почнуть штампувати конвеєром зі штрафом 25 500 грн. І знаєте в чому катастрофа? ТЦК не буде відправляти ці постанови людям, надавши строк для добровільної сплати 14 днів. А одразу на виконавчу, де штраф подвоюється і, в сукупності з 10% виконавчим збором, сума складатиме 56 000 грн.

Принагідно нагадую, що ви можете підписати зі мною особистий договір про цілодобову юридичну підтримку з можливістю супроводження та виїзду в ТЦК, поліцію та суди.

ЧОМУ ЗАОЧНІ ШТРАФИ НЕ СКАСУВАТИ + БОНУС РОЗШУК

За новими змінами розгляд справ за статтями 210 та 210-1 КУпАП прирівнюється до справ про порушення правил дорожнього руху, зафіксованих в режимі фотозйомки чи відеозапису та буде проводитись ЗАОЧНО без сповіщення та участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

З цією метою вносяться зміни до статті 258 КУпАП, відповідно до яких повернення до ТЦК повістки з відмітками Укрпошти про відсутність особи за адресою місця проживання чи відмову в отриманні повістки, є підставою для того, щоб одразу винести заочну постанову та накласти штраф.

А тепер згадайте, ще раніше урядом у постанові № 560 була затверджена норма, що надіслана засобами поштового зв’язку повістка про виклик до ТЦК вважається врученою незалежно від того, чи була вона отримана громадянином особисто.

Таким чином, зміни, які незабаром будуть прийняті Радою, нівелюють усі можливі підстави скасування постанов ТЦК та фактично зроблять неможливим їхнє оскарження.

Тому штрафи ТЦК автоматично отримають усі громадяни, які не з’явились до ТЦК за повісткою та щодо яких у ТЦК є дані, що вони не стали на військовий облік, не уточнювали свої персональні дані, ухиляються від проходження військово-лікарської комісії.

Бонусом буде й те, що всі особи, які притягнуті до адміністративної відповідальності за статтями 210 та 210-1 КУпАП оголошуються у розшук.

А якщо враховувати, що ще приймуть зміни до закону «Про виконавче провадження» щодо автоматичного блокування та списання коштів, то у перспективі все перетвориться на майже безвідмовну систему покарання.

А щоб ви могли захистити свої права на ВЛК, при спілкуванні з ТЦК, щодо Діагнозів ВЛК, при Огляді водія драгером і при Перетині кордону – замовляйте унікальні практичні ІНСТРУКЦІЇ: https://simutin.minisite.ai/pdf

ЕЛЕКТРОННІ ПОСТАНОВИ ВЛК НЕ ОСКАРЖИТИ

Слідкуйте за руками.

З 1 березня ТЦК формують направлення на медичний огляд виключно в електронній формі засобами Єдиного державного реєстру. 5 березня у Медичній інформаційній системі ЗСУ запустили електронний кабінет військово-лікарських комісій.

А з 1 квітня вся документація, яка створюється або заповнюється під час військово-лікарської експертизи, також переводиться в електронний формат. Ніби все клас: цифровізація, подбали про людей, виключили зловживання.

Але усі ці зміни фактично унеможливлюють оскарження постанов ВЛК.

Чому я так вважаю.

Немає потреби розповідати, як проводяться військово-лікарські комісії з поверховим оглядом за 5-10 хвилин та нульовою реакцією на принесену медичну документацію.

Проте якщо військовозобов’язаний наполегливий, а склад медичної комісії виявиться більш-менш тямущим, то зберігаються шанси подати заяву про оскарження постанови ВЛК до медичних комісій вищого рівня. У такій заяві військовозобов’язаний має можливість викласти свою незгоду та додати медичну документацію, яка не була врахована або яку він не встиг принести.

Пунктом 72 постанови № 560 передбачено, що у разі незгоди громадянина з рішенням ВЛК при районному ТЦК, на підставі його заяви громадянин направляється для проходження ВЛК при обласному ТЦК та СП, що фактично зупиняє мобілізацію поки військовозобов’язаного не переоглянуть на обласні комісії.

Заява на оскарження постанови ВЛК подається у паперовому вигляді.

А оскільки з 1 квітня вся документація, яка створюється або заповнюється під час військово-лікарської експертизи переводиться виключно в електронний формат, то будь-які заяви та скарги від військовозобов’язаних у паперовій формі прийматись не будуть.

Як вбачається зі змін до наказу № 402, після оглядів сформовані в електронному форматі висновки медичних комісій автоматично надходять в реєстр "Оберіг" та будуть відображаються у застосунку "Резерв+".

Усі постанови ВЛК будуть зберігатися в Медичній інформаційній системі Збройних Сил.

Але будь-якої функції оскарження електронних постанов ВЛК у цьому алгоритмі не передбачено. Застосунок "Резерв+", через який військовозобов'язаний міг би подати електронну скаргу на постанову ВЛК, такої функції не має і я переконаний, її не буде. Хто не погоджується – перевіримо мої прогнози після 1 квітня.

Тож на практиці це зводить до нуля і так раніше незначні шанси подати заяву про оскарження постанови ВЛК.

Чим далі в ліс, тим більше дров.

Збережіть мої контакти: (067) 287-00-44 і звертайтесь, якщо потрібен адвокат або консультація.

Також читайте як визначити законність штрафу ТЦК.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.