Шлюбні пастки – як не втратити майно

Все частіше зіштовхуюся з типовими помилками, які робляться людьми на етапі розлучення, а потім поділу майна.
До прикладу: ви перебуваєте у шлюбі, але з тих чи інших причин більше не проживаєте разом, а розлучитися ще не встигли. Кожен живе сам по собі. В цей час вирішуєте придбати собі житло, з коштами на яке допомогли батьки, і автомобіль, який просто необхідний для роботи.
Зрештою ви все ж вирішуєте розлучитися, бо ваш шлюб вже ніхто і ніщо не врятує. Подаєте заяву до суду про розірвання шлюбу.
І тут неочікувано для себе, дізнаєтесь, що інший із подружжя подав до суду на поділ майна набутого під час шлюбу, претендуючи на половину квартири та половину автомобіля. Адже статтею 60 Сімейного кодексу України визначено, що майно, яке набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності, крім випадків якщо майно подаровано, успадковано або було придбано до шлюбу.
Ви скажете: «Але ж все це майно придбане вже тоді, коли ви фактично перестали бути сім’єю». Однак юридично ви все ще були подружжям!
ЩО БУДЕ В СУДІ
Тягар доказування права приватної власності на придбане вами майно лягає саме на вас. І якщо ви не зможете переконати суд, що ви дійсно довгий час не проживали разом, що кошти, витрачені на придбання, не є коштами подружжя, а належать саме вам і тому це майно є вашою приватною власністю, то хтось на шару отримає половину вашого майна.
З досвіду можу сказати, що процес доказування вкрай складний, оскільки другий з подружжя починає заявляти, що ви щось вигадали, що дійсно певний час проживали окремо, але потім все ж почали знову спільно жити чи що, попри те, що проживали окремо, він (вона) все одно брали участь у вашому житті. Мало того, навіть свідки знайдуться, які готові будуть все це підтвердити.
ВИСНОВОК
Якщо вас вже нічого не пов’язує і ви розумієте, що майбутнього у вашого шлюбу немає, то не відкладайте на потім розлучення, а юридично оформте свій фактичний статус. І лише після цього плануйте важливі коштовні придбання.
Якщо ж ви ще не встигли розлучитись, а терміново потрібно придбати майно, і ви не певні, що кошти, витрачені на придбання майна, належать лише вам, тоді оформте його на ваших рідних або договором дарування.
Отже, будьте пильними та не покладайтесь на доброчесність ваших колишніх.
Збережіть мої контакти: (067) 287-00-44 і звертайтесь, якщо потрібен адвокат або консультація.
Також читайте Як не втратити не приватизоване майно?
Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.