Як визначити законність штрафу ТЦК

Я розумію наскільки питання законності виписки штрафу за порушення правил військового обліку для вас актуальне і водночас складне. Ви проявили інтерес щодо створення подібної публікації коментуючи та висловлюючи бажання зрозуміти саму процедуру.
Тож я спробую дуже просто, на зрозумілому прикладі, як ось цей, пояснити процедурні моменти, після яких ви самі будете визначати, чи є штраф законним та чи можна його скасувати.
Також пропоную підписати зі мною особистий договір про цілодобову юридичну підтримку, з можливістю супроводження та виїзду в ТЦК, поліцію або суди.
ЗАКОННІСТЬ ВІДПРАВЛЕННЯ ПОВІСТКИ
Постановою №1147 уряд встановив, що протягом трьох робочих днів після отримання повідомлення про надходження рекомендованого листа з повісткою ТЦК, військовозобов’язаний повинен з’явитися для її отримання до «Укрпошти».
Якщо адресат не з’явився, працівник пошти робить позначку «адресат відсутній за зазначеною адресою» і наступного робочого дня повертає до ТЦК, після чого, останні мають право притягнути військовозобов’язаного за неявку за повісткою за статтею 210-1 КУпАП та накласти штраф у 25500 грн.
Чому наголошую на цій процедурі? Аргументи «не знав про повістку, проживаю в іншому місці» – не пройдуть. Тут уряд повністю зачистив правове поле і фактично унеможливив аргументацію, що громадянин повістку не отримував з якихось причин. Вона вважається врученою навіть, якщо ви особисто її не отримували.
Подальші дискусії тут беззмістовні. Ви можете різне написати в коментарях, але це не допоможе.
ЗАКОННІСТЬ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ
Друга та основна процедура, яка має вирішальне значення – це виклик для розгляду справи.
Відповідно до статті 268 КУпАП:
«Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Без відсутності особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи».
Тобто, повістка для розгляду справи вважається врученою лише особисто.
З цього випливає обов’язок ТЦК належним чином повідомити про дату розгляду справи. Якщо ТЦК в суді не надасть підтвердження доказів виклику вас для розгляду справи, суд прийме одне можливе рішення: «Позов задовольнити, справу закрити».
Чому єдине можливе? Така практика Верховного Суду, а вона обов’язкова для врахування судами нижчих інстанцій.
Тобто, крім повістки про виклик до ТЦК, ще повинна бути відправлена і повістка про виклик для розгляду справи. Якщо була лише одна повістка, то відповідно штраф незаконний і ви його зможете успішно оскаржити.
Тож поки не затвердили заочні штрафи, про які розповідав у відео, використовуйте цей алгоритм.
А щоб ви могли захистити свої права на ВЛК, при спілкуванні з ТЦК, щодо Діагнозів ВЛК, при Огляді водія драгером і при Перетині кордону – замовляйте унікальні практичні ІНСТРУКЦІЇ: https://simutin.minisite.ai/pdf
Також читайте ТЦК дозволено затримувати на три доби.
Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.