г. Бровары, ул. Гагарина, 22, оф. 309
с 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

Зміни в оформленні відстрочки ТЦК

 в оформленні відстрочки ТЦК

Одними з найпопулярніших, якщо не сказати постійних, питань на моїх консультаціях є запитання:

  • Куди саме, до якого ТЦК подавати заяву на відстрочку? Живу в Києві, а на військовому обліку стою в іншому регіоні.
  • Чи нададуть відстрочку, якщо я подам документи в ТЦК, де проживаю на даний момент?

  • Які мені документи подавати до ТЦК для відстрочки?

Дані питання виникали не внаслідок браку знань, а навпаки – за відсутності чітко врегульованих норм, які прописали лише 16 січня, під час внесення змін до постанови Кабміну №560.

Тож у цьому відео коротко та по суті розповім, скоріше це буде такий собі покроковий посібник з відповідями, куди подавати заяву на відстрочку, де шукати перелік документів і який документ є обов’язковим, а також чи може відстрочку надати інший ТЦК.

Також пропоную підписати зі мною особистий договір про цілодобову юридичну підтримку, з можливістю супроводження та виїзду в ТЦК, поліцію або суди.

ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ВІДСТРОЧКИ ТЦК

Нарешті, змінами до Постанови Кабміну №560, врегулювали куди подається заява та який документ є обов’язковий при подачі заяви на відстрочку.

Так, у п. 58 Постанови 560 прописали, що заява про надання відстрочки подається до ТЦК за місцем перебування на військовому обліку.

Тобто, відтепер порядок тільки такий: якщо ви хочете отримати відстрочку без проходження ВЛК, тоді документи потрібно подавати у свій ТЦК. Проте якщо ви захочете отримати відстрочку в іншому ТЦК, тоді вас не поставлять на облік без ВЛК – це однозначно.

Другою прописали умову, що при поданні заяви на відстрочку військовозобов’язаному необхідно буде пред’явити військово-обліковий документ (ВОД в електронній формі). З позитивного тут те, що загальновідому норму про однакову юридичну силу паперового й електронного ВОД тут вкотре прописали, щоб окремі завзяті працівники ТЦК та СП не гризлися з чоловіками, що, мовляв, приймаємо тільки паперові ВОД або до побачення.

Також прописали, що за наявності технічної можливості відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися та надаватися автоматично. Зокрема, після створення відповідного запиту через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів – тобто, в «Резерв+».

Правда, цю добру новину швидко урівноважили іншим абзацом, а саме: у разі виявлення відсутності у військовозобов’язаного законних підстав щодо надання відстрочки від призову – остання автоматично скасовується. Тобто, як прийшла, так і пішла.

СТРОКИ ТА ДЕ ЗНАЙТИ ДОКУМЕНТИ НА ВІДСТРОЧКУ

В п. 60 Постанови закріпили, що строк відповіді державних органів на запит комісії стосовно перевірки підстав для надання відстрочки становить 5 робочих днів з дати отримання запиту. А сама комісія розглядає заяву для перевірки підстав для надання відстрочки протягом 7 днів. Правда, в разі направлення нею запиту до держорганів – протягом 15 днів.

Що цікаво, у випадку, якщо від державних органів не надійшло відповіді, тоді комісія приймає рішення на підставі поданих заявником документів. Вона ухвалює рішення про надання або відмову в наданні відстрочки.

І так, про відсутність відповіді від органу державної влади на запит зазначається в протоколі, проте невідомо як саме така відсутність вплине на прийняття рішення комісією: заявник не отримає документи, які чомусь не надав держорган і тому отримає відмову щодо відстрочки? Чи навпаки, комісія всі сумніви й бездіяльність органів тлумачитиме на користь заявника та надасть йому відстрочку? А що ви гадаєте, як то воно буде? Напишіть у коментарі в соцмережах.

Де знайти перелік документів, який подається разом із заявою? Він міститься у додатку №5 до постанови КМУ №560 від 16.05.2024 року. Він досить простий у використанні та містить мінімальну кількість документів, необхідних для подачі разом із заявою. Не вірите – перевірте, а ще ви з подивом дізнаєтеся, що до заяви не потрібно долучати паспорти, ідентифікаційні коди, різного роду документи. В середньому до заяви додається 4-5 додатків.

СКАСУВАННЯ ТА ВНЕСЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ВІДСТРОЧКУ

Важливим є наступний пункт: «У разі продовження строку проведення мобілізації відстрочка від призову на військову службу продовжується автоматично, але не більш як до настання обставин, за яких особа втрачає законні підстави на відстрочку».

Тобто, прописали норму про автоматичне продовження відстрочок. Але це стосується лише відстрочок, що їх надала комісія до дати, коли мав закінчитися воєнний стан. Якщо ж у вас вказана інша дата, тоді треба буде самостійно звертатися та продовжувати відстрочку.

Щодо скасування відстрочки вказано, що: «У разі виявлення відсутності законних підстав у військовозобов’язаного для відстрочки від призову комісія при ТЦК скасовує відстрочку протягом 7 днів з дати їх виявлення».

Також прописали, коли саме до Реєстру повинні внести інформацію щодо надання відстрочки:

«Відомості про надання або скасування відстрочки заносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів:

  • у день оформлення довідки про надання відстрочки;
  • або в день надсилання повідомлення про скасування відстрочки засобами поштового зв’язку на адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (за умови її уточнення) або адресу електронної пошти, зазначеної у заяві про надання відстрочки, або повідомлення засобами е-кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності)».

А щоб ви могли захистити свої права на ВЛК, при спілкуванні з ТЦК, щодо Діагнозів ВЛК та при огляді водія драгером – замовляйте унікальні практичні ІНСТРУКЦІЇ: https://simutin.minisite.ai/pdf

Збережіть мої контакти: (067) 287-00-44 і звертайтесь, якщо потрібен адвокат або консультація.

Також читайте про Нову пастку: 50% штрафу ТЦК за ухилення від мобілізації.