Єдина база розшуку ТЦК, поліції, СБУ
Ви ще не відійшли від новини про заочні штрафи ТЦК без протоколу? Тоді поки не вставайте зі стільця та переводьте подих, бо маємо ще одну вражаючу новину.
А саме: Кабмін постановою № 1217 від 22 жовтня 2024 року вніс зміни до Порядку організації та ведення військового обліку щодо запровадження електронного обміну даними між ТЦК, Нацполіцією та СБУ стосовно осіб, які порушили правила військового обліку та законодавство про мобілізацію.
Тож далі, коротко та по суті, розповім з якою метою зроблені ці зміни та які вони матимуть практичні наслідки для військовозобов’язаних чоловіків.
А щоб знати як захистити свої права: 1) під час проходження та оскарження ВЛК, 2) при спілкуванні з ТЦК та 3) при Огляді Водія на стан сп'яніння – замовляйте унікальні практичні ІНСТРУКЦІЇ: https://simutin.minisite.ai/pdf
ІЗ РОЗШУКУ ТЦК ОДРАЗУ В “АРМОР”
Як відомо, усі персональні дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, внесенням яких займаються ТЦК.
Окрім персональних даних у реєстрі міститься інформація про надсилання повісток, а також відомості про притягнення до відповідальності за статтями 210 та 210-1 КУпАП та інформація щодо осіб, які перебувають у так званому «розшуці».
Згідно з чинним законодавством затримання та примусове доставлення осіб, які перебувають у розшуку, може здійснювати поліція.
Процедура була прописана Постановою № 560, відповідно до якої керівники ТЦК звертаються до поліції у письмовій або електронній формі. Технічної ж можливості автоматичного обміну інформацією між реєстрами ТЦК та МВС стосовно розшукуваних осіб не було.
Водночас із жовтня та до кінця року повістки про виклик до ТЦК заплановано надіслати 900 тисячам військовозобов’язаних. Нагадаю, що повістка про виклик до ТЦК вважається врученою незалежно від того, чи була вона отримана громадянином особисто. Одночасно депутати розглядають зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення, про які зазначав у попередньому відео.
Таким чином, у найближчі місяці до відповідальності за порушення правил військового обліку може бути притягнуто понад півмільйона чоловіків, бо у Єдиному державному реєстрі призовників буде зазначено, що вони перебувають у розшуку ТЦК за ухилення від мобілізації, а штраф може виписуватися, якщо депутати проголосують, заочно.
Постає питання: як передати поліції інформацію стосовно такої великої кількості осіб?
Прийняті урядом зміни якраз і оптимізують та прискорять надання поліції інформації про осіб, які перебувають у розшуку.
Саме постановою №1217 впроваджується електронна інформаційна взаємодія між Єдиним держреєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів та Єдиною інформаційною системою МВС, внаслідок чого всі відомості про осіб, які розшукуються ТЦК, будуть автоматично надсилатись та включатись у Єдину інформаційну систему МВС – базу "Армор".
ЯКІ ЦЕ БУДЕ МАТИ НАСЛІДКИ ДЛЯ ГРОМАДЯН?
Електронний обмін інформацією між ТЦК та поліцією надає можливість передавати дані стосовно великої кількості осіб, хоч півмільйона, хоч 5 мільйонів. Скільки осіб ТЦК оголосить у розшук – стільки автоматично буде передано у базу "Армор".
Якщо поліція зупиняє перехожого або водія, то під час перевірки документів завжди перевіряє відомості про особу по базі "Армор". До речі, сам громадянин може і не знати про те, що перебуває у розшуку, оскільки міг повістку не отримати, а адміністративна справа стосовно нього розглядалась ТЦК заочно.
Але за наявності в базі "Армор" відомостей про розшук цієї особи ТЦК, поліцейські у безумовному порядку затримають таку особу та доставлять до найближчого ТЦК.
Збережіть мої контакти і звертайтесь, якщо потрібен адвокат.
Також читайте про правду й фейки щодо ліквідації МСЕК.
Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.