г. Бровары, ул. Гагарина, 22, оф. 309
с 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

Що не треба робити водію при огляді на стан сп'яніння

 не треба робити водію при огляді на стан сп'яніння
Покарання водіїв за статтею 130 КУпАП (п’янка) суворе: штраф 17000 грн з позбавленням права керування на 1 рік, а за повторне вчинення – 34000 грн та 3 роки позбавлення права керування.

Ви запитаєте: а як суд може виправдати водія, якщо алкотестер або тест на наркотики виявили, що він у стані сп’яніння? Або якщо водій відмовився проходити огляд?

Тож у цьому відео, коротко і по суті, з’ясуємо:

  • Що є червоною ганчіркою для судді та поліцейського із майже 100% гарантією покарання.

  • Та, що не треба робити водіям, коли поліцейські вимагають пройти огляд на стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

А щоб ви могли захистити свої права за кермом – зробив для вас практичну «ІНСТРУКЦІЮ ВОДІЯ про огляд на стан сп’яніння» – замовляйте вже зараз за посиланням: https://simutin.minisite.ai/pdf

ВАЖЛИВІСТЬ ПРОЦЕДУРИ ОСВІДУВАННЯ

Процедура огляду водіїв на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння чітко регламентована нормативними актами Кабміну, МОЗ та МВС. А її недотримання патрульними є підставою для визнання такого огляду в суді недійсним та закриття провадження у справі, навіть якщо при огляді алкотестер або тест на наркотики показали перебування у стані сп’яніння.

На практиці поліцейські користуються правовою необізнаністю водіїв і часто не дотримуються визначеного законом порядку огляду водіїв на стан сп’яніння.

Своєю чергою водії не можуть оцінити чи відповідають дії поліцейських закону. А якщо водій вчинить певні помилки, то він 100% буде визнаний винним у суді, навіть попри доведеність порушення закону поліцією.

Далі розглянемо три важливі практичні поради адвоката для водіїв.

ВСЕ ФІКСУЄ ПОЛІЦІЙНА КАМЕРА

Якщо вас зупинили поліцейські та пропонують пройти огляд, завжди треба пам’ятати, що всі свої та ваші дії та розмови вони фіксують на портативний відеореєстратор. Відеозапис є доказом та ретельно вивчається у суді.

Тому навіть, якщо ви щось і вживали, то ніколи у цьому не зізнавайтесь. Поліцейські обов’язково будуть задавати водію провокаційні питання, витягуючи з нього зізнання у вживанні навіть невеликої кількості алкоголю, наприклад: «Ви вчора пили чарку?».

У випадках огляду водіїв на стан наркотичного сп’яніння поліцейські намагаються отримати зізнання у хоча б епізодичному вживанні наркотичних речовин. З цією метою вони обов’язково ставитимуть провокаційні питання типу: «Коли ви востаннє курили травку? Тиждень, два тому?».

Тож якщо ви напередодні випили пляшку пива або 100 грамів горілки, яких вже немає в організмі, або ж рік назад щось не те курнули, але сказали про це на відеозапис, то таке зізнання буде для судді достатньою підставою, щоб визнати вас як водія винним. І це попри те, що під час розгляду справи у суді будуть встановлені порушення встановленого законом порядку огляду водіїв на стан сп’яніння, які могли б стати підставою для виправдання водія та закриття провадження у справі.

ЖОДНИХ НАТЯКІВ АБО ПРОПОЗИЦІЙ ХАБАРЯ

Якщо поліцейські наполегливо пропонують пройти огляд, не намагайтесь з ними домовитись та не робить їм ніяких пропозицій та навіть натяків, які можна розцінити як пропозицію незаконної винагороди. Пам’ятайте, що всі дії та розмови фіксуються відеореєстратором. Якщо поліцейські вже обрали вас «жертвою», то вони ні про що не будуть з вами домовлятися.

Навпаки, зафіксовані на відео натяки водія поліцейським «порішати питання», пропозиції «відійти у сторону поговорити», щоб не проходити огляд на стан сп’яніння, а також відмова поліцейських від таких пропозицій, будуть для суду переконливим доказом вини. Якщо водій пропонує «порішати питання», значить він перебуває у стані сп’яніння і намагається це приховати та уникнути огляду. Тому, якщо на відео суддя побачить подібні розмови, він однозначно визнає водія винним. Плюс до всього, отримаєте кримінальну статтю за пропозицію хабаря і повірте, таких прецедентів у моїй практиці достатньо.

ЗАВЖДИ ПІДПИСУЙТЕ ПРОТОКОЛ

Ніколи не відмовляйтеся від підпису у протоколі та від отримання другого примірника протоколу. Чому це погіршить становище водія у суді?

ПО-ПЕРШЕ, як правило, водії відмовляються підписувати протокол про адміністративне правопорушення, коли не погоджуються з діями поліцейських або результатами проведеного тесту на стан сп’яніння. Але такий «протест» водія не буде в суді аргументом його невинуватості.

ПО-ДРУГЕ, процес відмови від підписання протоколу та отримання другого примірника поліцейські також будуть фіксувати на відео. Крім того, для фіксації відмови поліцейські можуть додатково залучити двох свідків. Тобто відмова від підпису взагалі ні на що не вплине.

ПО-ТРЕТЄ, у протоколі передбачена графа для викладення зауважень і заперечень водія. Якщо водій відмовився від підпису та не виклав у протоколі свої зауваження та заперечення, а потім у суді казатиме, наприклад, що автомобілем керував не він, а приятель, то суддя з великою ймовірністю не візьме до уваги таку версію події та вважатиме її вигаданою з метою уникнення відповідальності, навіть якщо ця версія дійсно правдива. Тому що всі аргументи своєї невинуватості та незгоду з діями поліцейських водій мав сказати поліцейським під відеозапис і письмово викласти свої зауваження та заперечення у протоколі.

Якщо водій самостійно не може зрозуміти чи відповідають дії поліцейських встановленому законом порядку огляду на стан сп’яніння, то КУпАП передбачає право водія користуватись правовою допомогою адвоката або фахівця в галузі права. Слід пам’ятати, що під час складання адміністративних матеріалів водій має право зателефонувати адвокату або викликати його на місце події.

ВИСНОВОК

  1. Все ваше спілкування з патрульним фіксується портативним відеореєстратором.

  2. Не пропонуйте хабаря поліцейському, не робіть жодних натяків, які суд може розцінити як визнання своєї провини і намаганням уникнути за це відповідальності.

  3. Ніколи не відмовляйтеся від підпису у протоколі та від отримання другого примірника протоколу. Завжди пишіть свої зауваження.

А якщо потрібна фахова онлайн-консультація – звертайтеся.

Також читайте про три помилки водіїв і хитрощі поліції.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.