Повістки електронною поштою вже реальність
Заголовок про повістки електронною поштою – не клікбейт і не розіграш. Це вже реальність! І прикладів цьому вдосталь: лише за останній тиждень маю три повідомлення про таке від клієнтів.
Що ж стало передумовою? А пам’ятаєте, що без повідомлення адреси електронної пошти було неможливо уточнити персональні дані через ЦНАП та мобільний додаток «Резерв+»?
Так от, військовозобов’язаним, які уточнили свої персональні дані через ЦНАП або мобільний додаток «Резерв+», ТЦК почав надсилати повістки не засобами поштового зв’язку, як це встановлено чинним законодавством, а на електронну пошту, яку самі військовозобов’язані вказували під час уточнення даних і яку автоматично внесли до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
У цьому відео розберемо найновіший креативний підхід – надсилання повісток електронною поштою, чому подібний спосіб відправки повісток про виклик до ТЦК є незаконним і що робити, якщо повістка надійшла на імейл.
А для захисту своїх прав: 1) під час проходження та оскарження ВЛК, 2) при спілкуванні з ТЦК та 3) при Огляді Водія на стан сп'яніння – замовляйте унікальні практичні ІНСТРУКЦІЇ за посиланням: https://simutin.minisite.ai/pdf
Також пропоную підписати зі мною особистий договір про цілодобову юридичну підтримку, з можливістю супроводження та виїзду в ТЦК, поліцію або суди.
ПОВІСТКИ УКРПОШТОЮ АБО НА ВУЛИЦІ
Пунктом 28 постанови Кабміну від 16 травня 2024 року № 560 визначено, що виклик громадян до РТЦК чи їх відділів, здійснюється шляхом вручення або надсилання повістки.
Пунктами 30 та 30-1 цієї постанови встановлено, що повістка може формуватися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
При цьому в Єдиному держреєстрі призовників фіксується реєстраційний номер повістки. Також кожна повістка, сформована за допомогою цього реєстру містить унікальний електронний ідентифікатор у вигляді QR-коду.
Особливо акцентую, що пунктом 30-2 вказаної постанови чітко встановлено, що повістки, сформовані за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, можуть:
- централізовано друкуватися і надсилатися військовозобов’язаним та резервістам засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення;
- друкуватися та особисто вручатися військовозобов’язаним та резервістам під час оповіщення у роздрукованому вигляді.
Тобто, надсилання повісток на електронну пошту закон не передбачає.
ПОВІСТКА НА ІМЕЙЛ
Як це все виглядає на практиці. На вашу електронку надходить лист від ТЦК, де в тілі листа текстом пишеться вимога з’явитися, повідомляються наслідки неприбуття та прикріплюється QR-код, який формується за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів та має реєстраційний номер.
Фактично, в Єдиному державному реєстрі призовників фіксується факт відправлення повістки.
І з Реєстру неможливо встановити, що повістка надсилалась військовозобов’язаному не засобами поштового зв’язку за адресою його місця проживання, а на електронну пошту!
Якщо відсканувати QR-код, то в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів одразу відобразиться інформація про особисте отримання повістки.
ТЦК, ПОВІСТКИ І ТРИ ЗАЙЦІ
Вважаю, що такими хитрощами ТЦК фактично вбиває трьох зайців.
ПЕРШЕ: це економія видатків бюджету. Не треба робити розсилку повісток засобами поштового зв’язку, що не є безплатним для державного бюджету.
ДРУГЕ: поповнення доходів бюджету. За неявку за такою повісткою ТЦК буде притягувати до адміністративної відповідальності за ст. 210-1 КУпАП та штрафувати. Як я казав, в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів фіксується лише факт відправлення повістки, а не спосіб її відправлення. Те, що повістка надсилалась у незаконний спосіб і громадянин не був зобов’язаний з’являтись за такою повісткою до ТЦК, можна буде довести тільки у суді при оскарженні постанови про притягнення до адмінвідповідальності за ст. 210-1 КУпАП та накладення штрафу за неявку за цією повісткою.
ТРЕТЄ: особи, які не з’являться за такою повісткою до ТЦК, отримають в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів та у базі «Оберіг» статус «У РОЗШУКУ». Є особи, які тижнями не переглядають свою електронну пошту і можуть не знати, що їм надходила повістка від ТЦК. Але на вулиці або блокпості вони несподівано для себе можуть дізнатися, що перебувають у розшуку за неявку до ТЦК по повістці, яку в очі не бачили, і на законних підставах будуть примусово доставлені до ТЦК.
ВИСНОВКИ
Ті, хто отримують повістки від ТЦК на електронну пошту, повинні чітко розуміти, що ЦЕ НЕЗАКОННО.Тому в разі отримання такої повістки єдиним виходом є оскарження протиправних дій ТЦК у судовому порядку. ТЦК буде зобов’язаний доводити у суді, що повістка надсилалась у визначений законом спосіб.
В іншому випадку через один-два місяці громадянин, якому ТЦК надіслало повістку на електронну пошту, може бути притягнутий до адмінвідповідальності за ст. 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення за неявку по повістці. А в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів та у базі «Оберіг» буде статус «У розшуку». Наслідком чого, крім штрафу, може стати його затримання та примусове доставлення до ТЦК.
А якщо потрібна фахова онлайн-консультація – звертайтеся.
Також читайте чи дійсно ТЦК масово штрафуватиме?
Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.