г. Бровары, ул. Гагарина, 22, оф. 309
с 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

НОВИЙ ЗАКОН ПРО МОБІЛІЗАЦІЮ: МОБІЛІЗАЦІЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ. ВІДСТРОЧКА. ПОВІСТКИ

 ЗАКОН ПРО МОБІЛІЗАЦІЮ. МОБІЛІЗАЦІЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ. ВІДСТРОЧКА. ВРУЧЕННЯ ПОВІСТКИ

Раніше я утримувався від формулювання «тотальна мобілізація». Але прийнятий закон все змінив настільки, що у сухому підсумку відстрочку втратить 70% військовозобов’язаних, а повістка буде вважатися врученою, навіть якщо її не вручили особисто.

Як наслідок будуть застосовані заходи примусу у вигляді «щедрих» штрафів, обмеження права керування, доставки та затримання до ТЦК, а схема буде дієвою та реалістичною і це не жарт.

Чому? Розповідаю, як завжди, коротко і по суті. Читайте до кінця, все розклав дуже доступно.

ХТО ВТРАТИТЬ ВІДСТРОЧКУ?

  • Практично всі, у кого дружина чи чоловік мають 3 групу інвалідності.

  • У кого батьки чоловіка чи дружини 1-2 групи інвалідності, мають доньку чи сина, які не є військовозобов’язаними. Приклад. Зараз, якщо у батьків є син та дочка, але остання перебуває за кордоном, чоловік має право на відстрочку. А що ж зробили у новому законі? Прибрали формулювання «відсутні інші працездатні особи», яке в законодавстві визначалося, як особи, які проживають на території України. Тож тепер, де б сестра не проживала, це нікого не хвилює.

  • Всі, хто здійснював постійний догляд за особами, які не є родичами.

ПОВТОРНИЙ ОГЛЯД ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Чоловіків віком від 25 до 50 років, які отримали інвалідність 2 та 3 групи після 24.02.2022 року хочуть відправити на повторний огляд МСЕК.

А якщо особа відмовляється, то що? Мені невідомий законний інструмент змусити людину примусово пройти медичний огляд. Фактично залишається лише один спосіб: застосувати презумпцію винуватості та визнати винним без вини, тобто скасувати інвалідність, якщо чоловік відмовляється пройти повторний огляд.

І знову ж таки, подібна норма у нас є в адмінкодексі – це відмова водія від проходження освідування на предмет сп’яніння. Поліцейському не потрібно змушувати водія проходити огляд, якщо він відмовляється, така відмова просто прирівнюється до керування у стані сп’яніння, складається протокол, штраф і позбавлення прав. Чи наважаться застосувати подібну формулу? Хтозна, але якщо так, то це вже буде якась умовна Папуа-Нова Гвінея, одним словом, ви зрозуміли сарказм.

ПЕРЕВІРКА ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИХ ДОКУМЕНТІВ

Тут коментарі зайві. Мало того, що кожен повинен носити із собою військовий, так ще й пред’являти на вимогу без пояснення причин та підстав. Ну, ладно поліцейських наділять такими повноваженнями шляхом внесення змін до ст. 32 ЗУ «Про Національну поліцію», а ТЦК? Яким законом регулюється їхня діяльність та повноваження? А якщо не пред’явив – то що? Яка відповідальність?

У такому випадку наділіть цими повноваженнями двірника, у нас хоч є закон про житлово-комунальні послуги. А тепер головне.

ПОВІСТКА

Вимога ТЦК буде вважатися врученою з моменту поставлення відмітки про неможливість її вручення. Як наслідок, керівник ТЦК може ініціювати:

  • затримання особи, що порушує мобілізаційне законодавство;
  • складання постанови за ст. 210-1 КУпАП із штрафом до 25 500 грн;
  • обмежити у праві керування.

Приклад. ТЦК рекомендованим листом за вашою реєстрацією, звертаю увагу, бо це вкрай важливо, направив вимогу з’явитися певної дати. Але ви протягом місяця не забрали лист і пошта повертає його з відміткою про неможливість вручення в результаті відсутності за місцем проживання. І тут ви скажете: а якщо я не проживаю там і не знав? Логічне питання і доречне.

Бо наведу вам приклад як подібні речі вирішуються в цивільному процесі, зокрема по моїх справах.

Якщо відповідно до витягу ваше місце реєстрації збігається з надісланим поштовим повідомленням і ви не повідомляли органи реєстрації про зміну місця проживання, то повістка, яка повернулася не у зв’язку із закінченням терміну зберігання, а УВАГА! – з відміткою про неможливість вручення з причини відсутності адресата, вважається такою що, належним чином повідомлена та не перешкоджає подальшому розгляду справи по суті.

Тобто схема роботи буде аналогічна. І після отримання поштового повідомлення у начальника ТЦК відкривається поле для застосування всіх тих примусових заходів. І, що найголовніше, без необхідності доведення факту вручення повістки особисто.

Звичайно, після появи тексту закону ми розберемо окремі його новели більш детально, але я переконаний, що нічого особливо не зміниться.

То можна констатувати, що такий підхід ТЦК немає шансів на оскарження? Ні, бо, як показує практика, досконало зміни ніколи не прописують, а до складання справ підходять за принципом: нате що-небудь і не чіпайте мене.

За потреби – я вас фахово проконсультую або візьмуся захищати ваші права та вести справу в суді, звертайтеся.

Також читайте про електронний кабінет і відстрочку від мобілізації.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.