г. Бровары, ул. Гагарина, 22, оф. 309
с 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

ДОКАЗИ ПРИ ЗАТРИМАННІ ЗА ВИМОГОЮ ТЦК

 ПРИ ЗАТРИМАННІ ЗА ВИМОГОЮ ТЦК

Розповідаючи про правомірність затримання поліцією на так звану вимогу ТЦК, я використовую слово докази.

І ви завжди запитуєте: а що це таке «докази», як вони виглядають?

Розбираємося, як завжди, коротко та по суті.

СИТУАЦІЯ

Вас зупиняє поліція, перевіряє по базі «АРМОР» і з радістю повідомляє: ви значитесь як особа, що порушує законодавство про мобілізацію. Тому вони мають вас затримати та доставити до ТЦК. І це при тому, що повістку вам жодного разу не вручали.

Одразу виникає питання: де докази порушення вами законодавства про мобілізацію?

ДОКАЗИ

Вам підносять планшет, показують і говорять, мовляв, ось інформація, що ви тоді й тоді-то не з’явилися до ТЦК, а отже являєтеся ухилянтом і маємо вас затримати та доставити.

Та чи є це доказом вчинення вами правопорушення?

Ні, бо доказом можуть бути тільки фактичні дані, на підставі яких вас можна у чомусь звинуватити та затримати. Тобто матеріальний носій, наприклад, корінець повістки, пояснення свідків, відеозапис вручення повістки чи відмови.

А не інформація в планшеті, яка відображає лише те, що туди внесли за зверненням начальника ТЦК, без підтверджувальних фактів порушень, тобто доказів.

ПРИКЛАД

На вас напав хуліган, почав ображати, бити і навіть погрожував палицею. Це помітили поліцейські, які повинні припинити порушення, затримати порушника, відібрати ваші пояснення та свідків, вилучити знаряддя нападу, встановити збитки та направити справу до суду.

Доказами у цій справі будуть пояснення – ваші та свідків, палиця, поліційні рапорти, протокол, тобто матеріальні предмети, якими підтверджується порушення та фактичні обставини справи.

А що ж пред’являє поліція у нашому прикладі з базою «Армор»? Просто інформацію в планшеті, яка не може слугувати ні доказом, ні підставою для затримання. Про один із таких випадків розповідав окремо.

Тож якщо вам будуть розповідати, що ви ухилянт і будете затримані, то вимагайте пред’явити докази. Немає доказів – немає справи, немає справи – відсутня підстава затримання.

Також читайте про те, як суд виправдав незаконне затримання ТЦК.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.