г. Бровары, ул. Гагарина, 22, оф. 309
с 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

БЕРЕЖІТЬ АКТИ ПРО ЗНЯТТЯ ЛІЧИЛЬНИКА

 АКТИ ПРО ЗНЯТТЯ ЛІЧИЛЬНИКА

Зберігайте АКТИ про зняття лічильників до скону, бо деякі шахраї – газовики, ще впаяють незаконне втручання у прилад і нарахують сотні тисяч штрафу. Історія з життя, що показує справжню важливість, здавалося б, цілком буденної процедури повірки лічильників.

ПОДІЇ

Лічильник в будинку встановлено в 1997 р., але у зв’язку з технічною несправністю – у 2007 р. його замінили. Склали акт про зняття старого лічильника та встановлення іншого – вживаного, також 1997 р. випуску.

Але у 2018 р. представники облгазу без будь-яких пояснень прийшли, зняли лічильник та склали акт про порушення, зазначивши, що пломба на лічильнику 1997 р. виготовлення не відповідає пломбі заводу виробника, бо датована 2007 роком. Не повідомивши власника вони провели експертизу, в ході якої встановили факт втручання, а також невідповідність пломби даті лічильника.

Комісія розглянула Акт про порушення, експертизу і виставила 60 000 грн штрафу. До речі, це найменша сума, яку я зустрічав: здебільшого вимагають від 300 000 грн.

СУД

В суді облгаз не заявив, що лічильник поміняли у 2007 р., відповіді на запити щодо надання актів заміни лічильника у 2007 р. не надав і взагалі заперечив цей факт, пославшись, що у лічильник втручалися та поміняли пломбу. Тільки уявіть собі цинізм! Вони ж то знають, що люди зазвичай не зберігають акти газової служби десятиліттями, тож можна й прибрехати. А якщо брехня вилазить на поверхню, що буває дуже рідко, то починають прикриватися реорганізаціями, переїздами і т. п. Але в нинішній справі нам є чим відповісти.

ПОВІРКА

Згідно з технічними регламентами повірка лічильника газу проводиться раз на 8 років, незалежно від того, хто є власником. І це має одне з вирішальних значень при вирішенні подібних спорів, адже доводить якраз вину облгазу та ставить під сумнів будь-яку експертизу про зовнішнє втручання. Пам’ятайте про це.А останнє судове засідання вже близько, тож чекайте новин.

Також читайте про зруйновану хату і газові борги.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.