г. Бровары, ул. Гагарина, 22, оф. 309
с 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

ВИНЕСЕННЯ ШТРАФУ НА МІСЦІ – ПАМʼЯТКА

 ШТРАФУ НА МІСЦІ – ПАМʼЯТКА

Майже у всіх справах, де я оскаржував поліційні штрафи, винесені на місці зупинки, водії допускали типові помилки, яких можна було уникнути. А внесення ними до постанови певних зауважень підвищило б шанси перемогти в суді.

Тому я розробив для вас пам’ятку, яку можна завантажити на моєму ТГ.

ПОСЛІДОВНІСТЬ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ НА МІСЦІ

  1. Представитися та назвати причину зупинки (увімкніть свій відеозапис). На вашу вимогу поліціянт повинен надати посвідчення: гляньте дату видачі, щоб перевірити чи воно дійсне.

  2. Надати докази вашого порушення ст. 252 КУпАП. Відео, фото, пояснення свідків або будь-які фактичні дані, що вказують на вчинення вами порушення. Зазвичай – це відео або твердження поліціянта.

  3. Якщо збирається виносити постанову, поліціянт повинен про це зазначити й починається все з представлення посадової особи, яка збирається виносити постанову, підстави винесення постанови, пунктів порушень, як відбувається фіксація процесу і т. д.

  4. Зачитати права ст. 268 КУпАП. УВАГА, зачитати, а не запитати чи зрозумілі. Бо відтепер починається точка неповернення для поліціянта або для вас. Після ознайомлення з правами, поліціянт не може переходити до наступної стадії розгляду справи, допоки не вирішить питання із заявленим вами клопотанням, правовою допомогою та можливістю ознайомитися з доказами.

  5. Розглянути клопотання та прийняти рішення, забезпечити право на захист, якщо цього вимагає водій і ознайомити вас із доказами (можете перезняти їхнє відео собі на телефон). Недотримання цих процедурних моментів дає підстави для скасування постанови поліціянта та притягнення останнього до відповідальності.

  6. Розглянути справу по суті та оцінити докази ст. 252 КУпАП, які поліціянт оцінює за своїм внутрішнім переконанням.

  7. Прийняти рішення по справі – винести постанову: про накладення штрафу, про закриття справи або застосування заходів впливу, ст. 284 КУпАП, яка повинна відповідати змісту ст. 283 КУпАП (це дуже важливо).

  8. Виносити постанову може лише той поліціянт, який проводив розгляд справи. Часто ж відбувається все навпаки: розглядає один, а виносить постанову та підписує – інший. Це однозначна підстава для скасування.

Також читайте про незаконність відеознімання офіцером на мобілку.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.