г. Бровары, ул. Гагарина, 22, оф. 309
с 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

ЯК ЧИНИТИ ОПІР ПОЛІЦІЇ?

 ЧИНИТИ ОПІР ПОЛІЦІЇ

Сьогодні зрозумілою мовою поясню важливі моменти в поведінці з агресивними поліціянтами-порушниками. Ви навчитеся розрізняти злісну непокору від опору, ДІЮ від БЕЗДІЯЛЬНОСТІ та як правильно опиратися.

ТИПОВА СИТУАЦІЯ

Підходить поліціянт і вимагає пред’явити паспорт, при цьому ви нічого не порушуєте, не перебуваєте в розшуку – просто повертаєтеся з роботи.

Ви відмовляєтеся, оскільки вказані у ст. 32 ЗУ «Про Національну поліцію» підстави відсутні, але він залякує складенням протоколу за злісну непокору та затриманням. Чи дійсно це так?

ЗЛІСНА НЕПОКОРА

Відповідальність за злісну непокору ЗАКОННОМУ розпорядженню або ВИМОЗІ поліціянта передбачена ст. 185 КУпАП.

Наріжним каменем є ЗАКОННІСТЬ розпорядження або вимоги. Судова практика базується саме на цьому принципі. Тобто, якщо вимога поліціянта була НЕЗАКОННОЮ, то всі подальші вчинені відносно вас дії, також являються незаконними.

Тож якщо вас примусово затримують, а ви не дозволятимете заламувати собі руки, вдягати кайданки, будете опиратися ногами, вириватися, тобто вчиняти ПАСИВНІ дії – то у ваших діях відсутня ЗЛІСНА НЕПОКОРА. Судову суперечку ви виграєте та в подальшому зможете покарати поліціянтів.

ОПІР

Коли ж ситуація переросте в кримінально караний ОПІР представнику влади? Якщо ви почнете битися, хапати за формений одяг, штовхати – вчиняти АКТИВНІ дії щодо поліції. У такий спосіб, навіть бувши повністю правим, ви ризикуєте зайняти лаву підсудних.

Я не рекомендую АКТИВНО протидіяти поліціянтам, якщо вони вчиняють відносно вас протиправні дії, без використання відеозапису. Так, поліціянта можна й необхідно зупиняти, якщо відносно вас вчиняються неправомірні дії, але за умови, що подію знімають і є купа свідків. Відеозапис і свідки дозволять встановити факт вашої НЕОБХІДНОЇ оборони та засудити перевертнів. Інакше чинити ОПІР категорично НЕ РЕКОМЕНДУЮ.

Також читайте про лохотрон водіїв забороненим драгером.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.