г. Бровары, ул. Гагарина, 22, оф. 309
с 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

ПІДТВЕРДЖЕННЯ ПРАВА НА ЗРУЙНОВАНЕ ЖИТЛО

11 мая 2022
 ПРАВА на ЗРУЙНОВАНЕ ЖИТЛО

Влада конкретизувала роль місцевих комісій (МК) щодо відновлення зруйнованої нерухомості: виключно технічні та організаційні завдання.

Мова йде про триетапну взаємодію громадянина й комісії:

  1. Ви подали заяву про компенсацію до МК – і та впродовж 30 днів перевіряє документацію й надає висновок щодо права на компенсацію. За цей час громадянину пропонують встигнути через суд підтвердити свої права у разі відсутні якихось документів.

  2. МК забезпечує проведення експертизи та оцінки збитків зруйнованої нерухомості. Фахівців для цього слід шукати не в комісії, а самому обрати в реєстрі сертифікованих спеціалістів. Закон передбачає оплату експертизи коштом місцевих бюджетів, але на випадок відсутності таких грошей – є варіант оплати експертизи заявником.

  3. МК готує технічний висновок, який надає розпорядникові фонду відновлення, котрий працює незалежно від комісії. На цьому роль МК завершується, а кошти буде сплачувати фонд.

Резюме

Знову дещо криво прописаний процес, а саме: подавши документи, в людини буде лише 30 днів аби підтвердити своє право. Також поки не зрозуміло, що з будинками без документів (самочинне будівництво) та чи можна буде підтвердити право власності у суді. Хоча за свою практику десятки разів узаконював самочинно збудовані будинки (за 3-6 місяців), але як це зробити за 30 днів, та ще й у суді – не уявляю.

А ось – Інструкція з фіксації житла для компенсації за зруйноване й полишене.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.