г. Бровары, ул. Гагарина, 22, оф. 309
с 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

ВСЕ ПРО ТЕРОБОРОНУ – Ч.2

3 мая 2022
 ПРО ТЕРОБОРОНУ – Ч.2
В цій частині розглянемо контракт ТрО та його припинення, а також соцстатус добровольців.

КОНТРАКТ ТРО

Кандидат подає заяву на ім’я командира ТрО після чого укладається трирічний Контракт. Для вступу до ТрО необхідна, зокрема, довідка про несудимість. Вступ до ТрО не звільняє від обов’язку проходження строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації.

На підставі інформації командира штабу ТрО керівником територіальної громади протягом 30 діб учаснику ТрО видається посвідчення добровольця ТрО. Контракт закріплює вас за конкретним підрозділом, у військовому квитку – відмітка про підрозділ та посаду.

ЧИ МОЖНА ПЕРЕРВАТИ КОНТРАКТ?

Контракт Добровольця ТрО може бути достроково припинено з ініціативи Командира або Добровольця. Сторони зобов’язуються не пізніше ніж за три місяці до закінчення строку контракту повідомити одна одну про бажання або небажання укладати новий Контракт чи відмову в його укладенні.

СОЦСТАТУС РЕЗЕРВІСТІВ ТРО?

Є режим ТрО мирного стану та ТрО воєнного періоду – резервістів мобілізують до лав їхніх підрозділів. Тоді вони стають діючими військовослужбовцями та мають пільги, права й соціальні гарантії як у військовослужбовця ЗСУ, згідно із законом «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Виключно ті добровольці ТрО, хто брав безпосередню участь у бойових діях, одержать статус учасників бойових дій і відповідні пільги.

Учасникам ТрО також підвищили пенсійні гарантії, передбачені для військовослужбовців з-поміж УБД та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

ВИСНОВОК

ТерОборона – це не джерело заробітку чи пільг. Це можливість для вмотивованих людей одержати паралельно зі звичайним життям бойові навички та знання – що робити та куди негайно прибути в разі війни аби стати зі зброєю на захист свого дому та України.

Першу частину з серії читайте тут.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.