м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
з 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

«РОЗВОД» З ДОСТАВЛЕННЯМ У ВІЙСЬККОМАТ

 З ДОСТАВЛЕННЯМ У ВІЙСЬККОМАТ

Приклад. Вас зупинив спільний патруль поліції та військкомату – вимагають паспорт. Ви на законних підставах відмовляєтеся пред’явити документ, а вам з наскоку: «Ви затримані за порушення правил військового обліку!». Не погодилися? Тоді до вас застосовувати силу – і в автобус.

З’ясуймо законність такого затримання під прикриттям доставлення і чому це різні поняття, як цьому протистояти, коли доставили.

ЗАКОННІСТЬ ЗАТРИМАННЯ

Відповідальність за порушення правил військового обліку або мобілізації, статті 210, 210-1 КУпАП – це не тяжке правопорушення, на відміну від порушень, де проявляється явна неповага до суспільних норм. Наприклад: напудили посеред ТРЦ, чіпляєтесь до панів та панянок, хуліганите, матюкаєте перехожих. Такі дії хулігана становлять загрозу для оточення і для припинення цих протиправних дій застосовується адмінзатримання, а у разі опору – фізична сила та спецзасоби: кайданки, сльозогінний газ.

А яку ж суспільну небезпеку становить людина, яка ніби порушила правила військового обліку, яку можна затримати та ще й застосувати силу? Уявляєте ідете, чемно вітаєтеся, а вас в автозак із заламуванням рук.

Застосування сили повинно бути співмірним до правопорушення, а затримання – обґрунтованим та необхідним, з метою припинити порушення.

ПРИКРИТТЯ ДОСТАВЛЯННЯ ЗАТРИМАННЯМ

Як відбувається зараз: затримали, привезли у ТЦК, але протокол затримання не склали, бо типу ДОСТАВИЛИ. Але доставляння передбачає ДОБРОВІЛЬНІСТЬ, а не примус.

ЩО РАДЖУ РОБИТИ

  1. Якщо вас примусово доставили у ТЦК без складання протоколу – вимагайте адвоката, бо це незаконно. Нічого не підписуйте до його прибуття. Якщо запросять двох понятих, щоб прикрити свою халепу – типу, ви відмовляєтеся підписувати протокол – пишіть у протоколі: «затримання незаконне, відмовляють у надання правової допомоги».

  2. Не підписуйте ніяких паперів, повісток і т. п. Бо вам запропонують підписати повістку і йти гуляти. Не вірте: обмануть! Як підпишетеся – в них з’являється більше підстав і будуть ліпити з вас ухилянта.

  3. Затримання не може перевищувати 3 годин і відлік починається з моменту, коли до вас підійшли на вулиці, а не доставляння в ТЦК. Тож вставайте та йдіть. Якщо не випускають і ви без адвоката – телефонуйте на 102.

ЩО НЕ ВАРТО РОБИТИ

Битися, матюкатися, ображати силовиків, бо за це передбачена відповідальність і вас затримають на законних підставах. Опирайтеся пасивно й цивілізовано: упирайтеся ногами, не давайте можливості скрутити руки, відмовляйтеся йти до авто. Якщо вони свавільники – хай несуть. Повірте – це дрібниця, зі мною подібне теж траплялося.

В будь-якому випадку, затримання за відмову від отримання повістки – НЕЗАКОННЕ.

Про те, яким способом вони можуть отримати ваші персональні дані, коли ви перебуваєте у ТЦК – поговоримо в наступному матеріалі.

Також читайте чи затримають за відмову від повістки.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.