м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
з 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

РІДНЕНЬКІ, ЗАПОВІМ УСЕ ВАМ – АЛЕ ОБМАНУВ!

, ЗАПОВІМ УСЕ ВАМ – АЛЕ ОБМАНУВ!

Як таке можливо? На жаль, це не рідкість, коли одинокий власник квартири чи будинку, десятиліттями проживає з родичами, запевняє, що вони у нього найрідніші, а ЗАПОВІТ складає на іншого, обманюючи роками.

Розповім одну з таких історій та чим же вона завершилася.

МОЇ РІДНЕНЬКІ

В будинку понад десять років проживали дідусь та діти його померлого брата з онуками. Все було гаразд, той завжди повторював, що ВИ – мої рідненькі, крім вас у мене нікого немає, все залишу вам у заповіті.

По його смерті у 2022 році – поховали, відбули 40 днів і пішли до нотаріуса. Дійсно, з’ясувалося, що дідусь залишив заповіт ще у 2016 році, але… НА ІНШУ людину, про яку НІКОЛИ й не згадував. Ошукані та шоковані родичі запитували себе: ЧОМУ він так вчинив?

ХТО ВИЯВИВСЯ СПАДКОЄМЦЕМ?

Чесно, досвід вдається взнаки, тому довго з’ясовувати не довелося. Одне з моїх питань стосувалося гріхів молодості – можливо, то його син? Та онука заперечила, що прізвище не збігається. Я уточнив: а як того спадкоємця по батькові? І тут мовчання родичів: поцілив у яблучко.

ЩО МОЖНА ЗРОБИТИ?

Визнати заповіт недійсним вкрай складно. Потрібно вивчати всі умови за яких він укладався, але в даній ситуації це було неможливим. Лишався єдиний варіант – час.

Незалежно від того є заповіт чи немає його, існують строки прийняття спадщини – 6 місяців з дня смерті. Якщо протягом вказаного строку син не з’явиться, тоді він втратить право на спадщину за заповітом і майно можна буде оформити на найближчого родича. Шанси невеликі, але існують. Якщо так станеться, тоді вже син буде доводити в суді, чому він пропустив строк на прийняття спадщини та чи були в нього поважні причини.

ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ

Річ у тому, що заповіт можна скласти у 10 нотаріусів одразу. А потім – скасовувати, змінювати й укладати новий хоч щодня, але дійсним буде останній, або ж якщо два заповіти не суперечать один одному.

ЯК ЦЬОМУ ЗАПОБІГТИ?

Абсолютно робочих рекомендацій не існує, бо тут відіграє роль людський фактор і порядність заповідача.

Навіть якщо копія заповіту на ваше ім’я у вас на руках і там жирними буквами написано, що заповідач інших заповітів не укладав – це ще нічого не значить.

Також читайте як відкрити спадщину за кордоном.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.