м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
з 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

ПОВІСТКУ ВИПИСАЛИ НА КОЛІНІ – БРАТИ?

 ВИПИСАЛИ НА КОЛІНІ – БРАТИ

Є встановлений порядок вручення повісток: відповідна форма, заповнення в приміщенні ТЦК і виключно на конкретну людину. Як же відбувається у нас? Зупинили, незаконно забрали документи, виписали на коліні повістку та вручили.

Брати повістку? Йти до військкомату? Чи притягнуть до відповідальності? Розбираємо як завжди, коротко і по суті. А поки – підпишіться на мій ТГ – буде цікаво.

ЧИ ПОРУШИЛИ ПРАЦІВНИКИ ТЦК ПОРЯДОК?

Беззаперечно. Адже органи влади повинні діяти виключно у межах повноважень і в спосіб, передбачений Конституцією та законодавством України. Цей принцип – наріжний камінь для всіх рішень органів влади та судів. Приклад: якась міськрада прийняла рішення про передачу земель державної власності певним особам або оголосила про створення автономної республіки. Чи вона уповноважена на таке та діяла в законний спосіб? Звичайно – НІ, вона не наділена такими повноваженнями, а такі її дії взагалі кримінально карані.

А тепер порівняємо з нашою ситуацією. Вам у незаконний спосіб, на коліні, виписали повістку та вручають. Чи працівники ТЦК порушили порядок, тобто спосіб вручення повістки, передбачений постановою Кабміну? Звичайно – ТАК.

У мене логічне питання: а чому ви маєте брати повістку, вручену у спосіб, не передбачений законодавством? Відповідь очевидна. Але прикол у тому, що коли ви візьмете повістку та розпишетеся в її отриманні – то цим підписом легітимізуєте незаконні дії ТЦК.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ?

Повістку не можна оскаржити в суді, але можна оскаржити постанову про накладення штрафу за ухилення від військового обліку, якщо вас притягнуть до адмінвідповідальності за даний факт. Чому? Бо ви не відмовилися в отриманні повістки у законний спосіб, не ухилялися від обліку. Ви відмовилися від НЕЗАКОННОГО способу вручення – такого, що порушує визначений Кабміном порядок. І знаєте що? Ви гарантовано переможете в суді.

ПОРАДА

Завжди фіксуйте дії представників ТЦК на відео чи аудіо. Головне – мати факт фіксації розмови з ними та вручення повістки, щоб вони потім не перевернули все догори дриґом відмазками.

Також читайте чи вас затримають за відмову від повістки.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.