м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
з 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

Порушили комендантську годину – заберуть права

 комендантську годину – заберуть права

Вражаюча ситуація з моїм клієнтом-водієм, якого зупинили працівники поліції о 2 годині ночі під час дії комендантської години. Спочатку вимагали проїхати до відділку та написати пояснення, хоча це незаконно, а коли водій відмовився їхати – почали вимагати пройти освідування.

Що варто знати: правил дорожнього руху мій клієнт не порушував, документи – у порядку, а відповідальності за порушення комендантської години наразі немає. Запаху алкоголю поліцейські теж не вчули. Здавалось би все ясно: зачепитися нема за що і водія треба відпускати.

Але куди там, вам слід добре знати патрульних, адже за потреби будь-якого водія, особливо якого зупинили у комендантську годину, можна зробити наркоманом або алкоголіком.

А ще вони повинні показувати власну ефективність та показники по протоколах за статтею 130 КУпАП, в народі – п’янка за кермом.

І в цій гонитві поліцейські майже ніколи не дотримуються визначеного законом порядку огляду водіїв на стан алкогольного або наркотичного сп’яніння, зокрема, дуже часто без пояснення причин висувають водіям вимогу про проходження огляду на стан сп’яніння.

Тож як останній аргумент поліцейські висунули вимогу проїхати до наркологічної лікарні «Соціотерапія», яка розміщена майже за 25 км від місця зупинки.

А як це було, як ми виграли справу і як зрозуміти, коли вимоги працівників поліції пройти огляд на стан сп’яніння є законними, а коли ні, а також про основні правила поведінки водіїв з поліцейськими – розберемо у цьому відео. Ну і звичайно реакцію водія після закриття справи.

Також ви можете підписати зі мною особистий договір про цілодобову юридичну підтримку з можливістю супроводження та виїзду в ТЦК, поліцію та суди.

КОЛИ ОГЛЯД НА СТАН СП’ЯНІННЯ Є ЗАКОННИМ?

Насамперед треба знати, що працівники поліції при огляді водіїв на стан сп’яніння керуються вимогами статті 266 Кодексу про адміністративні правопорушення та двома нормативними актами.

ПЕРШИЙ – це постанова Кабміну № 1103 від 17 грудня 2008 року.

ДРУГИЙ – Інструкція про порядок виявлення у водіїв ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, затверджена спільним наказом МВС та Міністерства охорони здоров’я від 9 листопада 2015 року.

І саме на виявленні фактів порушення поліцейськими встановленого законом порядку огляду водіїв на стан сп’яніння і будується захист водіїв у судах.

Зараз розберемо чи відповідала закону вимога, щоб мій клієнт пройшов огляд на стан наркотичного сп’яніння. Підкреслю, що роблю детальний розбір, щоб ви були юридично обізнаними, а в кінці також поділюся і добіркою практичних порад.

Виходячи з вимог постанови Кабміну та спільного наказу МВС та МОЗ, працівники поліції можуть вимагати від водіїв проходження огляду на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння не на свій власний розсуд або смак, а виключно при виявленні у водія ознак сп’яніння, які перелічені в інструкції.

Такими ознаками алкогольного сп’яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя та поведінка водія, що не відповідає обстановці.

Ознаками наркотичного сп’яніння є ті ж самі ознаки, крім запаху алкоголю, а також звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.

Але тут теж є підводне каміння.

Як бачимо, навіть ці ознаки, крім такої як запах алкоголю, є дуже загальними та можуть тлумачитися довільно. Зокрема, Інструкція не конкретизує, якою саме є поведінка водія, щоб вона не відповідала обстановці, а блідість або почервоніння обличчя, розширені чи звужені зіниці – можуть бути природними особливостями конкретної людини або втомленості, оскільки водії можуть безперервно знаходитись за кермом по 10 годин та не спати всю ніч.

І саме цією невизначеністю і користуються працівники поліції, а тому всі перераховані ознаки сп’яніння завжди трактують на власний розсуд і намагаються «приміряти» на водія.

А щоб ви могли захистити свої права на ВЛК, при спілкуванні з ТЦК, щодо Діагнозів ВЛК, при Огляді водія драгером і при Перетині кордону – замовляйте унікальні практичні ІНСТРУКЦІЇ: https://simutin.minisite.ai/pdf

БЕЗПІДСТАВНИЙ ОГЛЯД ВОДІЯ ЗА СТ. 130 КУПАП

У справі, про яку розповідаю, працівник поліції не повідомив водія про те, які саме ознаки наркотичного сп’яніння згідно з Інструкцією він у нього виявив, а просто вимагав від водія їхати для огляду в лікарню, ось як це було.

Як бачимо з відео, наявність такої ознаки наркотичного сп’яніння як поведінка водія, що не відповідає обстановці, працівник поліції вигадав на ходу та пояснив тим, що водій їхав, ВДУМАЙТЕСЯ під час комендантської години та відмовився їхати у відділок і надавати пояснення. І саме у русі під час комендантської години та відмові надавати пояснення і полягає неадекватна поведінка водія, хоча він мав право з ними не їхати у відділок та не писати пояснення. Тобто всі, хто в силу тих чи інших причин вийде після 12 години – алкоголіки та наркомани. Бо по-іншому я не можу тлумачити вимогу поліцейського.

Але мені вдалося переконати суд, що саме по собі порушення комендантської години водієм не може бути поведінкою, яка не відповідає обстановці внаслідок вживання наркотичних речовин. Тобто, не існує жодного зв'язку між вживанням наркотиків та їздою під час комендантської години.

І, як не дивно, відео з бодікамери поліцейського якраз нам і допомогло, бо у протоколі патрульний все ж записав, що у водія була порушена координація рухів, хоча на відео можемо бачити, і на це також звернув увагу суд, що водій взагалі не виходив з автомобіля! Нафантазував, записав і сам повірив. Мабуть, щось знає.

До того ж після перегляду у суді відеозапису стало очевидно, що поліцейські обрізали відео та вилучили 5 хвилин розмови, де водій погодився пройти огляд та вимагав повідомити йому законні підстави проведення такого огляду і чітко сформулювати виявлені ознаки.

Таким чином, у суді вдалося довести, що працівник поліції вимагав від водія пройти огляд на стан наркотичного сп’яніння без реального виявлення ознак наркотичного сп’яніння, що є порушенням встановленого законом порядку огляду. А зазначені у протоколі ознаки вказані штучно та упереджено.

Суд зробив висновок, що працівники поліції не дотрималися визначеного законом порядку огляду водія на стан сп’яніння, що стало підставами для закриття справи у суді та визнання водія невинуватим.

На екрані, до речі, можете прочитати відгук та враження від справи мого клієнта.

КОЛИ ВАМ ГАРАНТОВАНИЙ ШТРАФ ЗА СТ. 130 КУПАП

Порада: не треба опускати руки, якщо поліцейський склав на вас протокол за ст. 130 КУпАП. В першу чергу необхідно проаналізувати матеріали адміністративного провадження та відеозаписи, в яких завжди можна відшукати порушення працівниками поліції визначеного законом порядку огляду на стан сп’яніння і провокативні питання.

Тим більше, що стаття 130 КУпАП встановлює суворе покарання у вигляді штрафу 17000 грн та позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 рік і за це варто поборотися.

Але є тільки два випадки, коли така боротьба за водія у суді буде марною.

ПЕРШИЙ – це коли водій поведеться на провокаційні запитання поліцейського та визнає, що він вживав алкоголь або наркотичні речовини.

Поліцейським для законності проведення огляду буде достатньо, щоб водій визнав, що напередодні випив пляшку пива або 100 грамів горілки чи два місяці тому пробував курити травку.

ДРУГИЙ – якщо водій робить спроби домовитись та «порішати» з поліцейськими, щоб не проходити огляд. Ніколи не намагайтесь домовитися з поліцейськими та не робіть їм ніяких пропозицій, навіть натяків, які можна розцінити як пропозицію незаконної винагороди.

Завжди пам’ятайте, що всі дії та розмови фіксуються за допомогою портативного відеореєстратора. Якщо поліцейські вже обрали вас «жертвою» та запропонували пройти огляд, то вони ні про що не будуть домовлятися.

Складення протоколу за ст. 130 КУпАП – це вагомий показник ефективності роботи поліцейського. Зафіксовані на відеозаписі натяки водія поліцейським «порішати питання», пропозиції «відійти у сторону поговорити», а також показова відмова поліцейських від таких пропозицій, будуть для суду переконливим доказом вини водія. Якщо водій пропонує таке патрульним, значить він перебуває у стані сп’яніння і намагається це приховати та уникнути огляду. Тому якщо на відеозаписі суддя побачить подібні розмови, то він однозначно визнає такого водія винним.

ЯК НЕ ОТРИМАТИ БЕЗПІДСТАВНИЙ ШТРАФ

У переважній більшості працівники поліції порушують встановлений законом порядок огляду водіїв на стан сп’яніння, розраховуючи на правову необізнаність водіїв.

  • Пам’ятайте, що всі дії та розмови поліцейських з водієм фіксуються на портативний відеореєстратор. Відеозапис є доказом та ретельно вивчається у суді. Тому при спілкуванні з працівниками поліції не треба казати зайвого.
  • Кодекс про адміністративні правопорушення передбачає право водія користуватись правовою допомогою адвоката як під час складання адміністративних матеріалів працівниками поліції на місці зупинки автомобіля, так і при розгляді протоколу в суді.

Лише адвокат може грамотно проаналізувати чи відповідають дії поліцейських встановленому законом порядку огляду водіїв на стан сп’яніння.

Порада, не намагайтеся захищатися самостійно, це завідомо програшна ситуація. Так є випадки, коли водії самостійно добивалися справедливості, але це виключення із правил.

Збережіть мої контакти: (067) 287-00-44 і звертайтесь, якщо потрібен адвокат або консультація.

Також читайте про Газ і кайданки поліції.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.