м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
з 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

ПАМ’ЯТКА: ЯК СПІЛКУВАТИСЯ З ТЦК

 ЯК СПІЛКУВАТИСЯ З ТЦК

Створив цю збірку рятівних порад на ваші прохання. Тому – тут все необхідне й нічого зайвого. А скачати файл із пам’яткою можете на моєму ТГ https://t.me/advokatsimutin. Користуйтесь.

НА ВУЛИЦІ

  1. Патруль ТЦК+Поліціянти: поліція може перевірити ваші документи ЛИШЕ за наявності 6 підстав, зазначених в ст. 32 ЗУ «Про Національну поліцію». Якщо вам не повідомили причину перевірки – документи не пред’являйте. Відмовка, типу у нас воєнний час – це не підстава, бо зміни до закону не внесли.

  2. Якщо хочете пред’явити документи, тоді не передавайте їх у руки, просто покажіть – цього достатньо щоб вони пересвідчилися у вашій особі. Якщо ж поруч буде військовий – повідомте, що НЕ ДОЗВОЛЯЄТЕ передавати ваші персональні дані ТРЕТІМ особам.

  3. Щодо документів: вас умовлятимуть, вимагатимуть і погрожуватимуть складанням акта про відмову. Але це можливо, лише якщо ви пред’явите паспорт чи права. Підкреслю: затримання за відмову від отримання повістки – НЕЗАКОННЕ.

  4. НЕ ВАРТО: битися, матюкатися, ображати силовиків, бо за це передбачена відповідальність і вас затримають на законних підставах. Опирайтеся пасивно й цивілізовано: упирайтеся ногами, не давайте можливості скрутити руки, відмовляйтеся йти до авто. Якщо вони свавільники – хай вас несуть.

У ПРИМІЩЕННІ ТЦК

  1. Якщо вас примусово доставили у ТЦК без складання протоколу – вимагайте адвоката, бо це незаконно. Нічого не підписуйте до його прибуття. Якщо запросять двох понятих – пишіть у протоколі: «затримання незаконне, відмовляють у надання правової допомоги».

  2. Затримання не може перевищувати 3 годин і відлік починається з моменту, коли до вас підійшли на вулиці, а не доставляння в ТЦК. Тож вставайте та йдіть. Якщо не випускають і ви без адвоката – телефонуйте на 102.

Також читайте про 5 юридичних порад військовим.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.