м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
з 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

НОВА СИСТЕМА КОНТРОЛЮ НА КОРДОНІ

 СИСТЕМА КОНТРОЛЮ НА КОРДОНІ

Запитує підписник: «Нещодавно довелось перетинати державний кордон і, як виявилось, десь місяць тому впровадили нову систему контролю виїзду для знятих з обліку. А саме: треба робити запит з пункту перетину кордону до ТЦК.

На жаль, прикордонники чи то не змогли, чи то не захотіли повідомити подробиць цієї «нової системи»: яким документом регламентується та в який спосіб здійснюється. Чи не могли б ви зробити певні адвокатські запити?».

Що ж то за таємнича система контролю – розбираємося, як завжди, коротко і по суті.

КОРДОН ФАНТАЗІЙ

Щоб відповісти – не потрібно робити адвокатські запити. Ви ж не сподіваєтеся, що вони прямо напишуть, мовляв, відповідно до рішення РНБО та Указу Президента про перевірку всіх ВЛК та МСЕК, ми створили нову систему контролю виїзду за кордон виключених з військового обліку, а на правила перетину кордону, прийняті КМУ – забили?

Запевняю, відповідь буде приблизно наступною: «Нова система контролю – це плід вашої буйної фантазії. Ми керуємося не вказівками, а виключно законами України».

Мені от цікаво: ви, мої глядачі та читачі, в таке повірите? Напишіть.

А НАСПРАВДІ?

Все виглядає так: під час перетину кордону виключених з обліку після 24.02.2022 року перевіряють через ТЦК. І якщо раніше просто телефонували, то зараз використовують і базу «Оберіг».

Якщо ж ви перетинаєте кордон у пізній час, а в базі відсутня інформація – щонайменше чекатимете до ранку, поки не відкриється ТЦК і там щось не підтвердять. А максимум – вас просто не пропустять, мені відомо про два такі випадки.

Також читайте правду про масову екстрадицію ухилянтів.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.