м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
з 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

Не варто вірити заявам ТЦК

 варто вірити заявам ТЦК

Ви вже чули цю маячню, яку несуть окремі представники ТЦК у ЗМІ та інтернеті? Розберемо по цитатах.

Витяг з інтерв'ю представника Полтавського обласного ТЦК:

«Силове затримання ми не можемо зробити, за руку схватити ми не можемо, хіба що у випадках, коли ми пробиваємо і людина у розшуку, тоді так».

В інтерв'ю виданню «Західний кур'єр» в.о. заступника голови Івано-Франківського обласного ТЦК каже наступне:

«Ті, хто немає військово-облікових документів теж є порушниками військового обліку. Є також категорія громадян, які мають право на відстрочку від служби, але з якихось причин не оновили дані. Ті, хто має військово-облікові документи невстановленого зразка також порушники. Таких людей є багато. Всі вони перебувають у розшуку і щоденно виявляються нашими працівниками. Ми передаємо їх представникам поліції, їх притягують до адмінвідповідальності».

Тобто з указаних виступів представників ТЦК можна зробити висновки, що всі військовозобов'язані чоловіки, які не уточнили свої персональні дані до 17 липня або ж не мають актуальних військово-облікових документів, автоматично стали порушниками і перебувають у розшуку поліції.

Мало того, зазначені представники ТЦК впевнені, що мають право самостійно здійснювати силове затримання військовозобов’язаних чоловіків, які не уточнили свої персональні дані або мають військово-облікові документи невстановленого зразка.

Тож далі розберемо по коротко і суті чи відповідають закону висловлювання цих двох представників обласних ТЦК.

Скажу одразу: НІ. Зазначені висловлювання – це повна маячня. Але як показує практика, рядові працівники ТЦК, керуються саме такими міркуваннями, а не вимогами закону.

Вказані інтерв'ю вже спровокували безліч відгуків і коментарів в інтернеті, у зв’язку з чим навіть народний депутат Федір Веніславський був вимушений спростувати інформацію про те, що всі військовозобов’язані чоловіки, які не оновили свої персональні дані, перебувають у розшуку поліції. Ага, два дядьки грають поганих поліцейський, а дядя Федір – доброго. Театр абсурду. Перші двоє говорять нісенітниці, а другий – адекватні речі. І в кого яка роль?

Але давайте нагадаю як здійснюється так зване «оголошення особи у розшук».

Постановою Кабміну №560 від 24 травня 2024 року визначено, що керівники ТЦК звертаються до поліції для адміністративного затримання та доставлення до ТЦК осіб, які вчинили правопорушення за статтями 210 і 210-1 КУпАП.

Отже, обов’язковою умовою для внесення особи до поліцейської бази «Армор» є її притягнення до адміністративної відповідальності за статтями 210 чи 210-1 КУпАП.

Але окремої думки заслуговують висловлювання про право силового затримання працівниками ТЦК. Хочеться так і сказати: та що ви несете?

Самостійно, якщо у групі оповіщення немає поліцейського, працівники ТЦК не мають законних прав затримувати та примусово доставляти громадян до ТЦК, скажу більше, навіть пальцем доторкнутися.

Якщо ви гадаєте, що зазначені представники ТЦК не знають, що говорять, то це ж, як вже сказав – театр. В першу чергу, подібні заяви розраховані на правову необізнаність громадян. Залякування, залякування і ще раз залякування. Ми можемо, ми можемо, ми маємо право. Як наслідок – більшість населення цьому беззаперечно вірить, адже не може ж така шишка говорити помилкові та неадекватні речі.

Але ті, хто дивиться мої відео, знають, що затримання і доставлення громадян до ТЦК може здійснювати лише поліцейський самостійно або у складі групи оповіщення та обов’язково скласти протокол про адміністративне затримання, сповістити родичів затриманого та забезпечити право на правову допомогу.

ВИСНОВКИ

  1. Всі чоловіки, які не уточнили персональні дані, не можуть автоматично перебувати у розшуку поліції. Це розраховано на неосвічених людей.
  2. Здійснювати силове затримання має право лише поліцейський і обов’язково склавши протокол.
  3. Проводити перевірку військово-облікового документа має право лише Уповноважений представник ТЦК, стосовно якого керівником ТЦК виданий наказ.
  4. Вручати повістки мають право працівники ТЦК, які мають Посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки.

А якщо хочете ефективно захищати свої права: 1) під час проходження та оскарження ВЛК та 2) при спілкуванні з ТЦК – замовляйте унікальні практичні ІНСТРУКЦІЇ за посиланням: https://simutin.minisite.ai/pdf

А якщо потрібна фахова онлайн-консультація – звертайтеся.

Також читайте чи дійсно ТЦК масово штрафуватиме?

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.