м. Бровари, вул. Гагаріна, 22, оф. 309
24 години на добу
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wOS02NA==

ГРАНИЧНИЙ ВІК МОБІЛІЗАЦІЇ

 ВІК МОБІЛІЗАЦІЇ

Судячи з коментарів, мої підписники розділися на два табори. Одні стверджують, що граничний вік – до 45 років, інші – до 60. Розділенню посприяло і безліч суперечливої інформації.

Хто правий? Розбираємося коротко і по суті.

ЩО ГОВОРИТЬ ЗАКОН

Граничний вік під час мобілізації – 60 років, а для вищих офіцерів – 65.

Відповідно до ч. 1 п. 7 ст. 22 ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу» під час ОСОБЛИВОГО періоду, (а у нас зараз саме особливий період, під час якого оголошена мобілізація та воєнний стан), граничний вік перебування на військовій службі, від рядового до старшого офіцера – 60 років, вищого офіцера – 65 років.

Трактування пунктів 1-6 ч. 1 статті 22 вказаного закону, де зазначено про граничний вік перебування на військовій службі до 45 років стосується виключно проходження служби у МИРНИЙ час. Немає значення чи проходили ви службу та досягли граничного віку, бо ми всі підпадаємо під дію пункту 7, який обумовлений особливим періодом.

ЦІКАВІ МОМЕНТИ

Зміни до закону – доданий пункт 7, внесені у грудні 2020 року. І тут постає питання щодо тих військовозобов’язаних, які були виключені з обліку за досягненням граничного віку до грудня 2020 року, але були мобілізовані у 2022 році.

Чому я про це говорю. Якщо до людини був застосований закон, який діяв на той період, то дія нового закону на неї не може поширюватися. Іншими словами: якщо ви вчинили правопорушення, за яке не було відповідальності на момент його вчинення, а новий закон прийняли наступного дня, то вас не можуть притягнути до відповідальності, адже закон не має зворотної дії у часі. А значить – виключених з обліку до грудня 2020 року не мали права мобілізувати.

Також читайте про 5 юридичних порад військовим.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.