м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
з 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

ФАТАЛЬНА ПОМИЛКА ВОДІЯ: ВІРА ДОБРОМУ СЛІДЧОМУ

 ПОМИЛКА ВОДІЯ ВІРА ДОБРОМУ СЛІДЧОМУ

Чому я вас застерігаю? Бо поліції треба не встановити правду, а звинуватити. Ніколи їм не довіряйте, адже хорошого не підкажуть – їм потрібен показник: підозра, обвинувачення і суд над вами. Прикро, але так працює поліційно-прокурорська система.

Останні мої справи, де за протокольні помилки водіїв ледь безпідставно не посадили – надихнули написати цей текст. Наголошу, що це не поради – це ВИМОГИ до власної безпеки.

  1. НІКОЛИ НЕ ДАВАЙТЕ ПОКАЗИ ОДРАЗУ ПІСЛЯ ДТП. От хоч щоб вам не говорили і як би вас не гризло сумління. Скористайтеся ст. 63 Конституції – правом не давати свідчення проти себе.

  2. ПЕРЕД ДОПИТОМ ОБОВ’ЯЗКОВО ПОРАДЬТЕСЯ З АДВОКАТОМ. І не просто адвокатом, а обізнаним із цією категорією справ. В чому можливий підступ? Більшість водіїв сумніваються в обставинах ДТП та роблять припущення щодо: швидкості, відстані, появи пішохода, напрямку його руху і т. п. Але слідчий записує це як доконані факти та виправляє, лише якщо ви звернете на таке увагу. А це має надважливе значення. Тож якщо ви упустите цей момент і не виправите твердження у протоколі допиту, хоча б на припущення – ви за крок до підозри.

  3. НІКУДИ НЕ ЇДЬТЕ БЕЗ АДВОКАТА ТА НЕ ПОГОДЖУЙТЕСЯ НА ВІДБІР БІОЛОГІЧНИХ ЗРАЗКІВ БЕЗ ЙОГО УЧАСТІ. Хоч би як вас не умовляли, щоб не говорили або й кричали чи погрожували. Запам’ятайте: вас НІХТО не може змусити, навіть суд.

  4. ЗАВЖДИ, ЗАВЖДИ ФОТОГРАФУЙТЕ СХЕМУ ДТП. Якщо забороняють фотографувати – беріть аркуш і замальовуйте. Тільки з усіма розмірами, гальмівним шляхом, положенням тіла, уламків і т. п. Заборонити нотатки вам не можуть і слідчий зобов’язаний надати цю можливість. Якщо у вас буде схема, навіть коряво замальована вашою рукою – захищатися в рази ефективніше. Зі схемою ви взагалі будете на крок попереду.

  5. ЗАВЖДИ ФОТОГРАФУЙТЕ СВІЙ ПРОТОКОЛ ДОПИТУ. Якщо забороняють – беріть аркуш і переписуйте. Тобто, якщо ви НЕ дотрималися першого правила і вас допитали, то принаймні буде розуміння, що ви сказали, які помилки здійснили й надалі буде легше будувати захист чи виправляти помилки.

Друзі, якщо чесно – це неоціненні поради, незнання яких коштувало водіям волі.

Також читайте про обов'язкові кроки після ДТП.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.