Долари старого зразка недійсні

Ось дві стодоларові купюри. Одна старого зразка – ще 1996 року, інша нового зразка, за 2009 рік. Але я до цього часу отримую питання від людей, чому в мене не приймають доларові купюри 1996 року випуску або зношені чи потерті та просять комісію 10% за їхній обмін.
Одразу зазначу, що це незаконно, а штраф за відмову прийняти таку купюру може сягати мільйонів гривень.
Тож якщо ви досі вагаєтеся з цим питанням, соромитеся заперечувати касирам і не хочете віддавати 10% комісії, то я коротко та по суті розповім про безвідмовний механізм як захистити ваші права та зберегти кошти.
Але ця публікація також буде корисна тим, хто займається валютними операціями, бо якщо валютний детектор не прийняв купюру, це не означає, що відмова правомірна і я наведу приклад з одної з моїх справ.
А щоб ви могли захистити свої права на ВЛК, при спілкуванні з ТЦК, щодо Діагнозів ВЛК, при Огляді водія драгером і при Перетині кордону – замовляйте унікальні практичні ІНСТРУКЦІЇ: https://simutin.minisite.ai/pdf
ВІДМОВА ПРИЙМАТИ ДОЛАРИ ЗАБОРОНЕНА
Ви вже, мабуть, чули за Положення Нацбанку України №1 від 02.01.2019 року, яке забороняє відмовляти в обміні зношених та старого зразка банкнот.
Але по-справжньому проблема почала вирішуватися із середини 2023 року, коли скарги громадян на операторів валютного ринку та банків досягли апогею і за кожну стару або незначно зношену купюру на якій невеличкі потертості, почали вимагати 10-15 % від їхньої вартості.
Почалися рейди НБУ та захмарні штрафи від 400 тисяч гривень до декількох мільйонів.
Але сказати, що проблема вирішена повністю – не зовсім правильно. Відмови трапляються й зараз, але виключно з розрахунку на вашу необізнаність. Як тільки ви скажете, щоб надали книгу скарг та телефон гарячої лінії НБУ – повірте, купюру приймуть та обміняють.
ПРИХОВАНИЙ СПОСІБ ВІДМОВИ В ОБМІНІ ВАЛЮТИ
До речі, це спосіб, про який навіть не завжди знають самі обмінники. Давайте розберемо.
Ви надаєте купюру, касир вставляє у детектор, а вона повертається назад, тобто апарат її не прийняв і вважає проблемною, відповідно в обміні вам відмовляють. Законно? Відповідь ніби очевидна.
Але це не зовсім так.
Щиро кажучи, про цей спосіб я сам дізнався нещодавно, під час розгляду однієї судової справи та поглибленого вивчення проблеми і він досить оригінальний. Фішка в тому, що купюра у детектор повинна вставлятися абсолютно рівно, якщо ж це зробити трошки із перекосом, тоді апарат просто викине її назад. І дійсно, коли ми провели подібний експеримент, так і відбулося.Якщо власники обмінок про це не знали – раджу взяти на озброєння, в іншому випадку штраф як мінімум у пів мільйона буде забезпечено.
ВИСНОВОК
Якщо вам відмовляють у прийнятті помірно зношеної або старої доларової купюри – повідомте, що подасте скаргу до НБУ. З вірогідністю у 99,9 % її у вас приймуть.
Якщо вам відмовляють, бо детектор валюти не спрацював, тоді вимагайте вставити купюру рівно – і з вірогідністю у 99,9 %, вона пройде перевірку. Вуаля!
Збережіть мої контакти: (067) 287-00-44 і звертайтесь, якщо потрібен адвокат або консультація.
Також читайте про Шахрайські схеми виконавців із штрафами.
Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.