м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
з 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

ЧИ ЗАКОННО ВСЮДИ ВИМАГАТИ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК

 ЗАКОННО ВСЮДИ ВИМАГАТИ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК

Що третій клієнт мене запитує: а чи правда, що я не можу вступити до вишу, влаштуватися на роботу, зареєструвати шлюб – без дозволу ТЦК? Аж ніяк! Але медіапростір і соцмережі настільки перенасичені цими інфовкидами, що я вже сам починаю вірити у всесильність ТЦК.

ЗАКОННІСТЬ ВИМОГИ

Так, при вступі до вишу, працевлаштуванні на роботу, реєстрації шлюбу, перереєстрації адреси і т. п. у вас дійсно можуть запитати інформацію щодо військового обліку або військово-облікові документи.

Але це ваше право – надавати чи ні вказану інформацію та в який саме спосіб, бо цей так званий ОБОВʼЯЗОК регулюється НЕ ЗАКОНАМИ, а різними постановами Кабміну та порядками.

А ЗНАЄТЕ ЧОМУ?

Бо якщо не можуть заборонити прямо, тоді виручає ручний режим Кабміну, який видає постанови та наганяє страх на підприємства й навчальні заклади можливими космічними штрафами та перевірками.

Проте це суперечить Конституції України, її базовим принципам, свободи вибору праці, навчання, шлюбу, проживання.

ЩО НА ПРАКТИЦІ?

Все залежить від форми власності та міри залученості до системи. Приватні підприємства та навчальні заклади частину ризиків беруть на себе і намагаються захищати працівників. А от держустанови – непробивні: тут чітка вертикаль, всі виконують отримані зверху вказівки та інструкції.

Та ПАМʼЯТАЙТЕ: у вас не можуть вимагати те, що не передбачено Законом.

ВИСНОВКИ

Влаштуватися на роботу до держустанови без військового квитка ви точно не зможете, хоч це і дискримінація. Але зареєструвати шлюб, провести перереєстрацію місця проживання, вступити до вишу – зможете, бо такі вимоги НЕЗАКОННІ.

Так, певний час службовці можуть опиратися, розповідати байки про постанову та правила, але рівно до того часу, поки ви не подасте скаргу.

Також читайте про хитрощі й прийоми ТЦК.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.