м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
з 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

ЧОМУ ЗАТРИМАННЯ НА ВИМОГУ ТЦК НЕЗАКОННЕ

 ЗАТРИМАННЯ НА ВИМОГУ ТЦК НЕЗАКОННЕ

Всі стверджують, що постановою Кабміну №1487 поліції надані повноваження для затримання на вимогу ТЦК. А я стверджую, що постанова дірява і таке затримання неможливе.

А тепер розберемо тему – як завжди, коротко і по суті.

ПОСТАНОВА №1487

Пункт 56. Національна поліція:

«За зверненням РТЦК (додаток 20) здійснює адміністративне затримання та доставлення осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтями 210, 210 – 1 КУпАП».

Зверніть увагу на два слова: ЗАТРИМАННЯ та ДОСТАВЛЕННЯ.

ДОДАТОК 20

А тепер поглянемо, що каже додаток:

«Звернення щодо доставлення громадян, які вчинили адміністративні правопорушення до РТЦК для складання протоколів».

УВАГА: скажіть, будь ласка, ви десь побачили слово «затримувати»? Можливо це тільки у мене щось із зором – перевірте і напишіть.

ВИСНОВОК

Ви можете подумати, що вони просто забули дописати і, як люблять заявляти в судах представники ТЦК – це технічна помилка. Запевняю вас, що це не так.

Зверніть увагу на Додаток 20 – для чого здійснюється доставка: для складання протоколу. В пункті 56 постанови зазначено: поліція здійснює затримання та доставку за вчинення правопорушення.

А правопорушення вважається вчиненим, коли щодо вас винесено постанову. Тобто спочатку складається протокол, аналог такої собі підозри, а потім виноситься постанова, відповідно до якої вас визнають винним у вчиненні правопорушення. А звідки поліція може знати, що саме ви вчинили подібне правопорушення, якщо вона не уповноважена такі виявляти? Тож розуміючи правові наслідки надання повноважень затримувати, у пункті 56 норму залишили, а в Додатку 20 – прибрали.

Спритність слів і ніякого шахрайства. Саме ці звернення і слугують підставою для внесення до бази «АРМОР» даних про ухилення осіб від мобілізації.

Також читайте про поліційні затримання на вимогу ТЦК.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.