м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
з 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

БЕЗВІСТИ ЗНИКЛІ ВІЙСЬКОВІ: АЛГОРИТМ ДІЙ Ч.2

 ЗНИКЛІ ВІЙСЬКОВІ АЛГОРИТМ ДІЙ Ч.2

Як розповідав у першій частині – я представляю інтереси двох військових: першого безвісти зниклого – в особі матері, другого – дружини. Їхня мета – ідентифікувати за ДНК хоч якусь частинку своєї дитини й чоловіка. І, хоч обставини загибелі відомі, а шанси щодо ДНК – мізерно малі, проте жінкам важливо встановити не просто факт смерті, а саме те, що син і чоловік загинули, захищаючи УКРАЇНУ.

Для встановлення факту смерті потрібен акт смерті, виданий командиром військової частини, але вони відмовляються його видавати, посилаючись на поліцію, яка розслідує справу. Подільський слідчий п’ятий місяць не може провести молекулярну експертизу. Скарги до офісу Генерального прокурора ігноруються й виходить якесь замкнуте коло. А тепер уявіть стан рідних!

АЛГОРИТМ ДІЙ РОДИЧІВ ЗІ ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ СМЕРТІ

Що ж я зробив, вступивши у справу майже на четвертому місяці? Раджу цей алгоритм тим, кому доведеться зіткнутися з подібною ситуацією.

  1. Направив до військової частини запит на витяги з наказу: про зарахування до військової частини, вибуття на бойове завдання, список безповоротних втрат, витяг з особової справи, грошового атестата (ці документи вже отримав).

  2. Прибувши до частини, домовилися з командиром про відрядження для допиту побратимів – фактичних свідків загибелі хлопців. Щоправда, залишилося неприємне враження від роботи зі слідчим, який чотири дні не міг виписати повістки, за що я висловив йому все, що про нього думаю. Та головне, що їх допитали.

  3. Маю на руках докази: а) що хлопці служили в цій частині; б) їхньої загибелі. Тепер, не чекаючи висновків молекулярної експертизи, можна подати позов до суду про встановлення факту смерті. На скільки це розтягнеться у суді – не беруся прогнозувати.

  4. Після встановлення факту смерті, рішення суду подається до юстиції (РАЦС), де видають свідоцтво про смерть, яке потім подається до військової частини. І вже на цій підставі – військового виключають із списків особового складу.

  5. Готуються документи на отримання пільг та виплат.

Сподіваюся на вашу допомогу з поширенням відео, можливо, його побачать ті, кому це необхідно.

Також читайте про недопрацювання в отриманні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.