м. Бровари, бул. Незалежності, 31, 3 поверх
з 09:00 до 18:00
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMjQiPjwvdXNlPjwvc3ZnPigwNjcpIDI4Ny0wMC00NA==

Автоцивілка 2025 – 7 ключових змін

 2025 – 7 ключових змін

З 1 січня у зв’язку з прийняттям нового закону «Про обов’язкове страхування власників наземних транспортних засобів», автоцивілка зросла у 2-3 рази. Наприклад, страхування мого авто вийде дорожчим на 4 000 грн.

Крім цього мені надходить багато запитань: чи буде діяти після Нового року старий страховий поліс або в чому переваги закону та чи збереглися пільги для інвалідів та учасників бойових дій?

Тож коротко та по суті відповім на найбільш поширені запитання.

А щоб ви могли захистити свої права на ВЛК, при спілкуванні з ТЦК, щодо Діагнозів ВЛК, при Огляді водія драгером і при Перетині кордону – замовляйте унікальні практичні ІНСТРУКЦІЇ: https://simutin.minisite.ai/pdf

Також можете підписати зі мною особистий договір про цілодобову юридичну підтримку з можливістю супроводження та виїзду в ТЦК, поліцію та суди.

ПЕРШЕ: нові розміри страхових виплат.

Ліміт виплат зі шкоди життю та здоров'ю постраждалих у ДТП – 500 тисяч на людину, раніше було 320 тисяч, а за шкоду майну – 250 тисяч замість 160 тисяч. Якщо постраждалих декілька, то максимальна сума виплат становить 2 млн грн.

Після скасування воєнного стану ліміти будуть підвищуватись.

ДРУГЕ: дія старого полісу, оформленого у 2024 році.

Перехідними положеннями встановлено, що договори, які укладені та набрали чинності до введення в дію цього Закону, продовжують діяти на умовах, що були чинними на день набрання чинності такими договорами.

Стандартний строк складав 12 місяців. Тож якщо страховий поліс був оформлений у 2024 році та строк його дії закінчується у 2025 році, цей поліс зберігає чинність до закінчення строку його дії.

ТРЕТЄ: зменшується строк виплат.

За новим законом термін розгляду страховою компанією заяви про страхову виплату зменшується з 90 до 60 днів із дня подання.

ЧЕТВЕРТЕ:

для осіб з інвалідністю I-II групи та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи I та II категорії, учасників бойових дій, постраждалих учасників «Революції Гідності», пенсіонерів – запроваджена 50% знижка.

Раніше дані категорії звільнилися від сплати поліса.

П’ЯТЕ:

Скасовується франшиза, тобто частина коштів, яку страхова не виплачувала у разі ДТП. В середньому сума складала від 2 до 3 тисяч грн.

ШОСТЕ – пряме врегулювання збитків.

Ви звертаєтеся до своєї страхової компанії за виплатою, навіть якщо винуватець не застрахував авто, а не як було раніше, до страхової винуватця, а якщо не застраховане – до МТСБУ і ходите по колу роками.

СЬОМЕ – виплати здійснюватимуться без врахування зносу автомобіля.

А не так як раніше: вартість ремонту 100 тисяч, коефіцієнт зносу 30%, виплачують 70 тисяч, а решту потрібно було бігати по судах і забирати з винуватця ДТП. Тож тепер будуть виплачувати всю суму. І якщо чесно, це найкрутіша примочка, але як буде працювати – подивимося.

ВИСНОВОК

На мій погляд, відбулася купа змін, але в яку сторону – покаже тільки практичне застосування закону. Звичайно, мені дуже подобається пряме врегулювання збитків і здійснення виплат без врахування зносу автомобіля, правда, це може оцінити лише той, хто зіштовхувався зі страховиками, коли за різницею у 30 000 грн можеш ходити по судах два роки. Але поки бачимо серйозне зростання суми страхового поліса.

Збережіть мої контакти: (067) 287-00-44 і звертайтесь, якщо потрібен адвокат або консультація.

Також читайте Поліція завжди бреше. Не вірте слідчим.

Щоб бути в курсі свіжих публікацій – підпишіться на мій ФБ: коментуйте, обговорюйте, запитуйте.